Liga Mistrzów UEFA z Nissanem

Nissan znalazł sposób na zostanie azjatyckim numerem 1 na europejskim rynku. Osiągnięcie tego celu japońskiej marce ma zapewnić czteroletnie partnerstwo z Ligą Mistrzów UEFA.

Nissan oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Z kolei Liga Mistrzów UEFA to najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Nie dziwi więc, że największe koncerny, również te motoryzacyjne, pragną zaprezentować się przy okazji spotkań Ligi Mistrzów. Tylko w jednym sezonie transmisje rozgrywek LM gromadzą przed telewizorami aż 4 miliardy widzów.

Umowa pomiędzy Nissanem a UEFA została zawarta na cztery lata, od sezonu 2014/15 do sezonu 2017/18. Nie jest znana kwota, jaką w tym czasie japoński koncern będzie musiał wyłożyć. Partnerstwo obejmować będzie nie tylko same spotkania w LM, ale również mecz o Superpuchar Europy. Ponadto Nissan będzie dysponował szerokimi prawami dotyczącymi meczów, treningów przedmeczowych, treści publikacji, materiałów dla mediów, działań reprezentacyjnych, imprez towarzyszących oraz samego finału.

Jest to, jak dotąd, największa tego typu umowa sponsorska w historii marki Nissan.

- Wzrost na rynku europejskim jest ważny dla Nissana. Sądzimy, że UEFA jest idealnym partnerem, który pomoże nam zrealizować cel biznesowy, jakim jest uzyskanie pozycji największego azjatyckiego producenta samochodów w Europie do 2016 roku - powiedział Bastien Schupp, wiceprezes ds. marketingu w Nissan Europe. - Z niecierpliwością czekamy na inaugurację nowego sezonu rywalizacją o Superpuchar UEFA, zaplanowaną na 12 sierpnia w Cardiff.

REKLAMA