[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Limitowana Toyota Supra na sprzedaż w Polsce

Czwarta generacja Toyoty Supry jest już kultowym samochodem. Jeden egzemplarz limitowanej serii trafił właśnie na sprzedaż.

Toyota Supra 15th Anniversary Edition Toyota Supra 15th Anniversary Edition, fot. Sławek Kamiński / Moto Concierge

Toyota Supra jest kwintesencją japońskiej sztuki tworzenia sportowych aut lat 90. Na niemieckim rynku ceny tego coupé niejednokrotnie osiągają poziom nawet 40 tys. euro. Limitowane edycje Supry są wyceniane o wiele wyżej. Przykładem może być wystawiony na sprzedaż w Polsce egzemplarz w jubileuszowej wersji 15th Anniversary.

Toyota Supra Limited Edition 15th Anniversary powstała na 15-lecie produkcji pierwszej generacji Supry. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż w Polsce – jak podkreślają przedstawiciele pośredniczącej firmy Moto Concierge – jest doskonale utrzymany.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra 15th Anniversary Edition Toyota Supra 15th Anniversary Edition, fot. Sławek Kamiński / Moto Concierge

Na uwagę zasługuje nie tylko stan auta, ale również niewielki przebieg. W ciągu 21 lat sportowa Toyota przejechała zaledwie 64,5 tys. kilometrów. Warto również dodać, że kierownica w tym egzemplarzu znajduje się fabrycznie po lewej stronie. A modele w takiej konfiguracji występują na rynku niezwykle rzadko!

Pod maską samochodu pracuje silnik 2JZ-GTE, który seryjnie oferuje 330 KM mocy oraz 441 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak w tym egzemplarzu moc i moment obrotowy wzrosły do 355 KM i 454 Nm. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów, co czyni ten samochód jeszcze bardziej pożądanym na rynku.

REKLAMA

Toyota Supra 15th Anniversary Edition Toyota Supra 15th Anniversary Edition, fot. Sławek Kamiński / Moto Concierge

Toyota Supra czwartej generacji to samochód, który już dawno zyskał miano auta kultowego. Jego ceny z roku na rok systematycznie rosną. I trudno się dziwić, bo na ulicach Warszawy czy innych dużych miast obecność Ferrari czy Lamborghini nie jest już dzisiaj niczym wyjątkowym. Natomiast Suprę widuje się najwyżej raz na kilka miesięcy.

Prawdziwy kult Toyoty Supry wynika z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym jest wyjątkowe serce samochodu. Silnik o symbolu 2JZ ma wielki potencjał tuningowy, a jego moc po modyfikacjach potrafi zdecydowanie przekraczać 1 000 KM. Tunerzy z całego świata prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób ulepszyć go w najmniejszych szczegółach, by zyskać jeszcze więcej mocy, a wyścig ten trwa od lat i zdaje się nie mieć końca.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Supra 15th Anniversary Edition Toyota Supra 15th Anniversary Edition, fot. Sławek Kamiński / Moto Concierge

Na polskim rynku Toyota Supra występuje niezwykle rzadko. Ceny auta w niemieckich ogłoszeniach zaczynają się od około 14–19 tys. euro, a najdroższe kolekcjonerskie sztuki zostały wycenione przez sprzedających na 75–90 tys. euro.

Opisywany egzemplarz został wyceniony na 378 tys. zł. Ma udokumentowaną przeszłość i wiele stylowych modyfikacji. Warto dodać, że samochód można w każdej chwili przywrócić do stanu fabrycznego – wszystkie oryginalne części są w posiadaniu obecnego właściciela.

Zobacz także: nowa Toyota Supra - pierwsza jazda!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij