Loeb wygrywa Argentynę

Po trzech dniach walki toczonej w niezwykle trudnych warunkach, w deszczu i mgle, Sébastien Loeb i Daniel Elena, jadący Citroënem C4 WRC, wygrali Rajd Argentyny.

Sebastien Loeb na Rajdzie Argentyny
Sebastien Loeb na Rajdzie Argentyny
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dani Sordo i Marc Martí zakończyli swoje zmagania z błotnistymi oesami, zajęciem trzeciego miejsca, na oczach wielotysięcznej publiczności. Zespół Citroën-Total wraca z Ameryki Południowej z sukcesami: Loeb wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji Kierowców Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w klasyfikacji Konstruktorów już tylko trzy punkty dzielą Citroëna od lidera.

W ostatnim dnia rajdu jazdę bardzo utrudniał deszcz. Górskie odcinki specjalne Giulio Cesare i El Condor, były nie tylko mokre, ale i mgliste. Po pokonaniu dwóch "prawdziwych" oesów niedzielnego etapu zawodnicy mieli przed sobą już tylko ostatni przejazd superoesu i podium na mecie w Villa Carlos Paz.

W Argentynie jednym z największych wyzwań dla Sébastiena była konieczność dostosowania stylu jazdy do posiadanych opon. Organizator nie pozostawił zawodnikom wyboru, a dostępne opony Pirelli okazały się za twarde na mokrą, rozmiękłą nawierzchnię. Nic dziwnego, że 39 zwycięstwo Loeba i Eleny, odniesione w warunkach, gdy do braku przyczepności dochodziły miejscami kłopoty z widocznością, sprawia im szczególną radość.

źródło: Citroen

Zobacz także:
REKLAMA