Lotus City – mieszczuch za dwa lata

Lotus, City
Lotus City

Obok pięciu sportowych projektów Lotusa, które mieliśmy okazję zaprezentować podczas tegorocznego Paris Motor Show, brytyjski producent przygotował jeszcze jeden - mniej sportowy, ale równie szpanerski - mały model City. Ma to być coś na wzór Cygneta u Astona Martina, jednak tym razem zbudowane przy współpracy z malezyjską, a nie japońską firmą.

O Protonie i jego projekcie EMAS wspominaliśmy już w marcu tego roku. Wówczas mówiło się o szykowanych na genewskie targi projektach trzech hybrydowych pojazdów przyszłości, które powstają w ramach współpracy Protona z Lotusem. Wygląda na to, że brytyjska marka, należąca właśnie do malezyjskiego Protona, pokaże swoją wersję takiego pojazdu.

Autko będzie napędzane silnikiem benzynowym o pojemności 1,2-litra wspieranym przez jednostkę elektryczną. Połączenie to pozwoli na rozpędzenie auta do setki w 9 sekund, a jego prędkość maksymalna wyniesie 170 km/h. Na samej energii elektrycznej będzie w stanie przejechać do 50 km, a razem z benzyną - do 500 km. W tym ostatnim trybie emitować będzie 60 gramów CO2 na kilometr.

Czy Wy także już nie możecie się doczekać kiedy zobaczycie tego nowego Lotusa na żywo?

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA