Lotus Elise Cup 250 - najszybsza wersja w historii

Nowy model to bezpośredni następca Elise Cup 220. Samochód w kwietniu trafi na rynek brytyjski oraz niemiecki. Klienci zza Odry będą musieli na zakup Lotsa Elise Cup 250 wydać min. 61 100 euro.

Lotus Elise Cup 250

Nowy model zbudowano w oparciu o Elise Cup 220 dodając do niego pakiet aerodynamiczny i nowe 16- lub 17-calowe felgi. Dla obniżenia masy dopasowano lżejszy akumulator litowo-jonowy oraz fotele z włókna węglowego. Klienci za dodatkową opłatą mogą jeszcze bardziej odchudzić samochód. Pakiet Carobo Aero pozwala wymienić przedni spliter, tylny spojler, dyfuzor oraz boczne nakładki progowe na elementy wykonane z włókna węglowego. Dzięki temu masa auta jest niższa o 9kg. Z dodatkowym pakietem samochód legitymuje się masą własną równą 921 kg.

REKLAMA

Wnętrze jest surowe, gdyż w myśl filozofii Lotusa każdy dodatkowy kilogram masy to twój wróg. Nie zabrakło jednak namiastki luksusu w postaci skórzanej kierownicy, tapicerki z alcantary oraz dźwigni skrzyni wykończonej polerowanym aluminium. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy skórzaną tapicerkę oraz system audio sygnowany przez Clariona z Bluetooth oraz możliwością podłączenia iPoda.

Sercem Elise Cup 250 jest doładowany poprzez kompresor silnik 1,8 l. Motor podkręcono do 243 KM, a moment maksymalny wynosi 250 Nm. W konstrukcji zawieszenia zastosowano amortyzatory Bilsteina oraz sprężyny Eibacha. Auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy oraz osiąga maksymalną prędkość 238 km/h. Lotus chwali się również, że Elise Cup 2 pętle testowego toru Hethel pokonuje w czasie 1 minuta i 34 sekundy. To o 4 sekundy szybciej niż poprzednik, Lotus Elise Cup 220.

Od kilku lat samochody marki Lotus można zakupić również w Polsce, salon marki znajduje się w Warszawie. Nie wiadomo, czy Elise Cup 250 będzie oferowany nad Wisłą. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA