Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lotus Evora – nowy trend

Lotus Evora

Evora nie jest tak dziki i drapieżny jak modele Elise czy Exige, nawet z wyglądu auto nie jest tak spartańskie jak wszystkie ostatnie Lotusy miały w zwyczaju. Widać to przede wszystkim we wnętrzu, to jeden z pierwszych Lotusów, które poza kierownicą i zegarami mają jeszcze jakieś wyposażenie dodatkowe. Skórzana tapicerka, klimatyzacja, system kontroli ciśnienia, poduszki powietrze, system audio Alpine czy nawigacja satelitarna to tylko ważniejsze elementy obsługi pokładowej. Nie do wiary, ale Lotus Evora ma nawet kamerę cofania i możliwość podłączenia iPoda.

Lotusy znane są ze swoich umiejętności do "połykania" zakrętów, nie inaczej jest w przypadku Evory. Dostawcy części do zawieszenia - Bilstein i Eibach, postarali się zapewne o znakomite jego dostrojenie, choć nie należy się spodziewać takiej "dechy" jak w przypadku pozostałych modeli Lotusa. Evora "stoi" na 18 calowych felgach z przodu i większych, 19 calowych z tyłu. Opony Yokohamy powinny zapewniać wysoką przyczepność. 

Auto trafi do salonów na wiosnę przyszłego roku, marka planuje zbudować 2000 egzemplarzy w ciągu roku.  

Źródło: lotus

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    To pierwszy model Lotusa od 13 lat, 2+2 osobowe coupe z silnikiem umieszczonym centralnie ma zdobyć nową klientelę dla angielskiej marki.
    auto motor i sport, 2008-07-23 10:53:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij