Lotus Exige 360 Cup: Dla 50 najszybszych

Lotus Exige 360 Cup to lżejsza, mocniejsza i bardziej agresywna wersja sportowego Lotusa. Jest też bardziej ekskluzywna. Co ją wyróżnia na tle pozostałych Exige'ów?

Lotusa Exige 360 Cup można zamówić w czterech kolorach (biały, czarny, szary oraz srebrny). Do tego można "bawić się" kolorowymi wstawkami na przednim zderzaku, masce, felgach, lusterkach oraz spoilerze. Wszystko po to, aby wymarzony Lotus wyglądał niepowtarzalnie.

REKLAMA

Wersja 360 Cup jest o 10 KM mocniejsza i teraz 3,5-litrowy silnik V6 od Toyoty produkuje 360 KM, co w połączeniu z bardzo lekkim (1130 kg) nadwoziem gwarantuje nieschodzący z twarzy uśmiech. Auto ma ulepszony bodykit. Przedni zderzak został przeprojektowany tak, żeby przy 160 km/h wytwarzał dodatkowe 42 kg docisku przedniej osi.

Samochód wyposażono w torowe zawieszenie, które można ustawiać na dwa sposoby, a układ napędowy może pracować w czterech trybach (drive, sport, race i off) - w tym ostatnim całkowicie wyłącza się kontrola trakcji.

Jeśli ktoś chce nabyć wyjątkowego Lotusa musi się spieszyć. Ograniczoną do 50 sztuk edycję 360 Cup wyceniono na £62 995 każda.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA