Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lotus na sprzedaż?

Dany Bahar, zarządzający Lotusem po odejściu z Ferrari w 2009 roku chce zrobić z brytyjskiej marki konkurenta dla Porsche. Aspiruje do grona producentów sportowych aut klasy premium i planuje za 4-5 lat sprzedawać 6-8 tysięcy aut rocznie. Prawie dwuletnie doświadczenia związane z zarządzaniem Lotusem skłaniają go jednak do szukania nowego partnera lub inwestora, który będzie mógł współfinansować rozwijanie kolejnych modeli. A jest co rozwijać - w ubiegłym roku w Paryżu Lotus pokazał aż sześć koncepcyjnych modeli, które miały trafiać do sprzedaży jeszcze w tym dziesięcioleciu. Bahar stwierdził jednak, małego producenta w dzisiejszych czasach nie stać na samodzielną budowę samochodów, które spełnią dzisiejsze wymogi dotyczące bezpieczeństwa czy emisji CO2. Potrzebuje więc silnego partnera, albo nowego właściciela - globalnego gracza, takiego jak Toyota, który będzie w stanie przejąć na siebie część kosztów i podzielić się swoimi rozwiązaniami.

A może by tak Ferdinand Piech skusił się na zakup Lotusa, póki Fiat nie chce pozwolić, by położył rękę na Alfie Romeo?

Źródło: Insidelane

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Mam wrażenie, że komuś w firmie chodziło o zwrócenie uwagi jakiegoś giganta. Ale co z tego wyjdzie?Niewykluczone. Nie pamiętam by któryś z producentów przedstawił za jednym zamachem tyle conceptów.
  ~Samuraj, 2011-06-02 19:55:19
 • avatar
  zgłoś
  W dobie chorej motoryzacyjnej pogoni za finansjerską fuzją małego z dużym, ekologią i za nie wiadomo czym tam jeszcze - takie rzeczy były do przewidzenia. Odważne kilka projektów były zbyt kosztownym posunięciem dla małej manufaktury - podobnie "wdepnięcie" w kosztowną F1 . Mam wrażenie, że komuś w firmie chodziło o zwrócenie uwagi jakiegoś giganta. Ale co z tego wyjdzie?
  airmatic, 2011-06-01 23:11:39
 • avatar
  zgłoś
  Piech raczej nie kupi bo i po co mu konkurencja dla Porsche.Za to Renault - Nissan mógłby się zainteresować, bo nie ma sportowej marki.
  rzęsor, 2011-06-01 20:51:40
 • avatar
  zgłoś
  Ja życzę tej marce wszystkiego co najlepsze, bo ostatnie concepty pokazują, że Lotus zmierza w naprawdę ciekawym kierunku. Zawsze lubiłem takie modele jak Evora czy Exige, dlatego wsparcie finansowe wyszłoby dla koncernu tylko na dobre.
  ~Samuraj, 2011-06-01 20:16:01
 • avatar
  zgłoś
  Szef Lotusa stwierdził, że w obecnej sytuacji marka nie ma szans na rozwój kolejnych modeli.
  auto motor i sport, 2011-06-01 08:41:44
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij