Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lotus rozważa rozszerzenie oferty poza samochody sportowe

W zaprezentowanym ostatnio projekcie, Lotus pracował nad stworzeniem lekkiego crossovera. Jako wzór przyjęto model Toyoty - Venza. Inżynierowie Lotusa "odchudzili" auto o 38%, wyłączając układ napędowy. Dla przykładu, nadwozie Venzy składa się z ponad 400 elementów, projekt Lotusa ma ich tylko 211. Zachowano przy tym podobne wymiary nadwozia i wnętrza i utrzymano standardy bezpieczeństwa i jakości.

W kabinie zamontowano lżejsze o połowę fotele, czy osprzęt klimatyzacji. Jednym z najbardziej zaskakujących elementów jest dołączenie do systemu sterowania nagłośnieniem/klimatyzacją/nawigacją funkcji zmiany biegów i hamulca ręcznego. Wszystkie te elementy obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego.

Kolejny projekt przygotowany z podobnymi założeniami ma zostać zaprezentowany w 2017 roku, a trzy lata później możemy spodziewać się pierwszych wersji produkcyjnych.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Inżynierowie Lotusa chcą wykorzystać wiedzę z zakresu redukcji masy wykorzystywaną w samochodach sportowych do stworzenia lekkich i ekologicznych aut osobowych.
    auto motor i sport, 2010-04-28 08:28:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij