Lotus trafi w nowe ręce?

Już niebawem legendarna, brytyjska marka Lotus może zmienić właściciela. Jeżeli plotki się potwierdzą, nowym właścicielem będzie chiński koncern Geely, w którego rękach znajdują się już dwie zagraniczne marki.

Lotus Evora 400 Lotus
Lotus Evora 400

Chiński koncern Geely skupił ostatnio na siebie uwagę motoryzacyjnego świata prezentując nową markę Lynk and Co. Ostatni raz było tak głośno po przejęciu Volvo w 2010 roku oraz London Taxi Company w 2012 roku. Wszystko wskazuje na to, że apetyt chińskiego producenta ni został jeszcze zaspokojony.

Kolejne przejęcie wisi już w powietrzu. Tym razem będzie to Lotus, który będzie kolejną brytyjską marką w rękach Chińczyków. Sportowa marka została wystawiona na sprzedaż na początku września. Wszystko z powodu marnych wyników finansowych, po kilku latach rządów Daniego Bahara.
Plany Lotusa w ostatnich latach były bardzo ambitne, ale firma nadal potrzebuje zastrzyku gotówki, żeby móc swobodnie się rozwijać. Inżynierowie skupiali się w ostatnim czasie nad modelem Evora 400 oraz nową płytą podłogową dla nadchodzących modeli (m.in. Exige).

Brytyjska marka od 1996 roku znajduje się w rękach malezyjskiej firmy Proton. Przez ostatnie lata przewijało się kilku potencjalnych kupców na Lotusa, ale żadna transakcja nie doszła do skutku. Być może po dwudziestu latach w końcu się to zmieni.

Na razie koncern Geely nie potwierdza swoich planów zakupowych. Lotus również milczy. Więcej informacji na ten temat pojawi się z pewnością na przestrzeni kilku następnych tygodni.

REKLAMA