Lotus wypuści na rynek SUV-a

W Lotusie zrozumieli, że ten kto nie ma w swojej ofercie modnego SUV-a, nie liczy się na rynku. Wzięli się więc do pracy, by przed rokiem 2020 pokazać nowy model. 

fot. autocar.co.uk

Szef Lotusa, Jean-Marc Gales twierdzi, że pomimo zupełnie niestandardowego jak dla tej marki nadwozia, to nadal będzie prawdziwy Lotus. Gales śmiało zapowiada, że ich pierwszy SUV będzie pierwszym lekkim samochodem tego typu na rynku. Nowy model, którego nazwa tradycyjnie rozpoczynać się będzie literą „E”, produkowany będzie w zupełnie nowej fabryce Lotusa w Chinach. Spodziewany na rok 2019 SUV ma stać się również najlepiej sprzedającym się modelem brytyjskiego producenta w jego całej 67-letniej historii.

REKLAMA

Zadanie brytyjskiego SUV-a nie jest trudne do odgadnięcia, ale na pewno niełatwe do zrealizowania – uderzyć w Porsche Macan. W Lotusie zauważyli ogromną popularność niemieckiego crossovera na rynku chińskim i to właśnie tam chcą najpierw podebrać klientów Porsche. Po wstępnym zaspokojeniu wielkiego popytu na tego typu auta w Chinach, Lotus najprawdopodobniej wprowadzi swojego SUV-a także na rynek europejski oraz japoński.

Podobnie jak jego rywale, także bezimienny wciąż SUV Lotusa będzie oferował napęd na cztery koła. Jeśli nie w standardzie, to na pewno jako opcja. Swoimi wymiarami również nie będzie odstawał od klasowej konkurencji, będzie jednak od niej nieco niższy, co dodatkowo obniży środek ciężkości. To, czym brytyjski SUV z pewnością będzie się wyróżniał to precyzja i przyjemność prowadzenia. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki temu, z czego Lotus znany jest od zawsze, czyli obsesji na punkcie lekkości. Około 200 kilogramów. Mniej więcej o tyle lżejszy będzie brytyjska alternatywa dla dziś dostępnych SUV-ów.

Co do stylistyki auta, trudno nawet o jakiekolwiek spekulacje. Jeśli chodzi natomiast o silniki, pod maskę najprawdopodobniej trafią jednostki z Toyoty, z którą Lotus od wielu lat owocnie współpracuje. Turbodoładowane rzędowe 1,8 l i 3,5 l w układzie V6 to potencjalne „serca” przyszłego Lotusa. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA