REKLAMA

Luca de Meo z Seata do Renault

Do niedawna szef Seata Luca de Meo został mianowany dyrektorem generalnym i prezesem Renault. To spore wzmocnienie dla francuskiej marki.

Luca de Meo Materiały prasowe
Luca de Meo - nowy prezes Renault
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie dalej jak na początku stycznia Seat wydał komunikat, w którym poinformowano, że Luca de Meo – prezes Seata – na własną prośbę i w porozumieniu z Grupą Volkswagen ustępuje ze swojego stanowiska. Do czasu dalszych decyzji obowiązki prezesa objął Carsten Isensee, wiceprezes Seata do spraw finansowych.

REKLAMA

Teraz wiadomo już, dokąd Luca de Meo trafił, bowiem komunikat w tej sprawie wystosowało właśnie Renault. Jak czytamy w informacji prasowej, podjęto decyzję o mianowaniu Luki de Meo na stanowisko dyrektora generalnego Renault S.A. i prezesa Renault s.a.s. z dniem 1 lipca 2020 roku.

Rada Dyrektorów Renault uznała, że Luca de Meo dzięki swojej karierze zawodowej, doświadczeniu i sukcesom odniesionym na poprzednich stanowiskach „łączy wszystkie cechy niezbędne do wszechstronnego rozwoju i transformacji Grupy Renault”.

Trudno się z tym nie zgodzić. Luca de Meo objął bowiem stanowisko prezesa Seata w 2015 roku, przejmując stery firmy od Juergena Stackmanna. W czasie swojej prezesury Luca de Meo przygotował Seata do stawienia czoła wyzwaniom, jak choćby afera Dieselgate i ekspresowy rozwój napędów hybrydowych i elektrycznych.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

REKLAMA

Przez ostatnie cztery lata hiszpański producent konsekwentnie bił rekordy sprzedaży, zbudował silną gamę modelową, wzbogaconą o pierwsze w historii modele z segmentu SUV, wydzielił ze struktur sportową markę Cupra, a także po raz pierwszy w swojej historii przekroczył granice Europy, zdobywając rosnącą popularność na innych kontynentach.

Znaczące były także inwestycje w elektromobilność, które sprawiły że Seat jest w najlepszej kondycji biznesowej w swojej długiej historii.

Luca de Meo - kariera

Ciekawostką jest też fakt, że Luca de Meo swoją karierę zaczynał właśnie w Renault, zanim dołączył do zespołu Toyota Europe, a później do Grupy Fiata, gdzie odpowiadał za marki Lancia, Fiat i Alfa Romeo.

Później, od 2009 roku, de Meo pracował w Grupie Volkswagena, najpierw w Volkswagenie, później Audi, a od 2015 w Seacie. Był także członkiem zarządu w Ducati i Lamborghini.

Do czasu objęcia stanowiska przez de Meo obowiązki dyrektora generalnego Renault pełnić będzie Clotilde Delbos, która po 1 lipca obejmie stanowisko zastępczyni dyrektora generalnego Renault S.A.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA