REKLAMA

Luca de Meo z Seata do Renault

Do niedawna szef Seata Luca de Meo został mianowany dyrektorem generalnym i prezesem Renault. To spore wzmocnienie dla francuskiej marki.

Luca de Meo Luca de Meo - nowy prezes Renault
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie dalej jak na początku stycznia Seat wydał komunikat, w którym poinformowano, że Luca de Meo – prezes Seata – na własną prośbę i w porozumieniu z Grupą Volkswagen ustępuje ze swojego stanowiska. Do czasu dalszych decyzji obowiązki prezesa objął Carsten Isensee, wiceprezes Seata do spraw finansowych.

Teraz wiadomo już, dokąd Luca de Meo trafił, bowiem komunikat w tej sprawie wystosowało właśnie Renault. Jak czytamy w informacji prasowej, podjęto decyzję o mianowaniu Luki de Meo na stanowisko dyrektora generalnego Renault S.A. i prezesa Renault s.a.s. z dniem 1 lipca 2020 roku.

Rada Dyrektorów Renault uznała, że Luca de Meo dzięki swojej karierze zawodowej, doświadczeniu i sukcesom odniesionym na poprzednich stanowiskach „łączy wszystkie cechy niezbędne do wszechstronnego rozwoju i transformacji Grupy Renault”.

Trudno się z tym nie zgodzić. Luca de Meo objął bowiem stanowisko prezesa Seata w 2015 roku, przejmując stery firmy od Juergena Stackmanna. W czasie swojej prezesury Luca de Meo przygotował Seata do stawienia czoła wyzwaniom, jak choćby afera Dieselgate i ekspresowy rozwój napędów hybrydowych i elektrycznych.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

REKLAMA

Przez ostatnie cztery lata hiszpański producent konsekwentnie bił rekordy sprzedaży, zbudował silną gamę modelową, wzbogaconą o pierwsze w historii modele z segmentu SUV, wydzielił ze struktur sportową markę Cupra, a także po raz pierwszy w swojej historii przekroczył granice Europy, zdobywając rosnącą popularność na innych kontynentach.

Znaczące były także inwestycje w elektromobilność, które sprawiły że Seat jest w najlepszej kondycji biznesowej w swojej długiej historii.

Luca de Meo - kariera

Ciekawostką jest też fakt, że Luca de Meo swoją karierę zaczynał właśnie w Renault, zanim dołączył do zespołu Toyota Europe, a później do Grupy Fiata, gdzie odpowiadał za marki Lancia, Fiat i Alfa Romeo.

Później, od 2009 roku, de Meo pracował w Grupie Volkswagena, najpierw w Volkswagenie, później Audi, a od 2015 w Seacie. Był także członkiem zarządu w Ducati i Lamborghini.

Do czasu objęcia stanowiska przez de Meo obowiązki dyrektora generalnego Renault pełnić będzie Clotilde Delbos, która po 1 lipca obejmie stanowisko zastępczyni dyrektora generalnego Renault S.A.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA