Lucid Motors Atvus – konkurent Tesli i Mercedesa

Już za kilka dni podczas targów w Los Angeles będziemy mogli poznać pierwsze dzieło firmy Lucid Motors. Plany producenta są ambitne. Firma zamierza konkurować modelem Atvus z Mercedesem Klasy i Teslą Model S.

Lucid Motors Atvus
Lucid Motors Atvus

Na razie projekt skrywa się pod mocnym kamuflażem i nazwą Atvus. Pierwszy samochód Lucid Motors objawi się na targach w Los Angeles, a tymczasem auto pojawiło się w towarzystwie BMW Serii 7 i Mercedesa Klasy S. Oba modele, a także Tesla Model S mają być konkurentami tego samochodu.

REKLAMA

Jak widać na obrazku, Atvus jest trochę mniejszy od niemieckich konkurentów. Jednak przedstawiciele firmy twierdzą, że zapewni taką samą przestrzeń i komfort podróżowania jak u większych rywali. Pod względem rozmiarów model auto nawiązuje najbardziej do elektrycznego konkurenta z Kalifornii.

Nie wiemy zbyt wiele na temat wyglądu tego samochodu, ale można się spodziewać, że auto upodobni się do Astona Martina Lagonda Taraf. Nadwozie będzie miało krótkie zwisy, poziome lampy oraz dynamicznie opływającą linię.

 Zagraniczne źródła donoszą, że Atvus będzie skrywał dwie jednostki napędowe. Jedna pojawi się nad przednią osią i dostarczy 600 KM, natomiast druga będzie odpowiadać za napęd tylnej osi dysponując mocą 400 KM. W sumie do dyspozycji kierowcy trafi 1000 KM. Konstrukcja samochodu będzie lekka, gdyż w dużej mierze będzie się opierać na aluminium i włóknie węglowym.

Producent zapowiada, że zasięg przy naładowanych do pełna bateriach wyniesie ponad 500 km. Przy założeniu, że auto zostanie wyposażone w zestaw baterii o pojemności 100 kWh. Lucid Motors Atvus pojawi się na rynku w 2018 roku. Auto ma kosztować tyle samo, co Tesla Model S.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA