Luksusowe hatchbacki dla firm

Polski rynek motoryzacyjny ma się bardzo dobrze, a dużą popularnością cieszą się luksusowe kompakty. Ich zakupu dokonują głównie klienci instytucjonalni.

Mercedes Klasy A
Mercedes Klasy A

Polski rynek motoryzacyjny ma się bardzo dobrze. Zgodnie z ostatnimi danymi KPMG i PZPM odnotowano u nas 17 proc. wzrost rejestracji samochodów osobowych – największy spośród dziesięciu głównych rynków w UE.

REKLAMA

Znaczną popularnością cieszy się segment C oraz marki premium, a za wzrosty odpowiadają głównie klienci instytucjonalni. Prezentujemy najlepsze modele dla firm z grupy luksusowych kompaktów.

Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego liczba rejestracji w Polsce samochodów segmentu premium wzrosła o 26,8 proc.

Analitycy podają, że rejestracje przeprowadzone przez klientów instytucjonalnych wzrosły o 20,8 proc., natomiast klientów indywidualnych o 10,4 proc. Równocześnie największy udział w rynku mają samochody klasy C.

Oto najlepsze modele dla firm, należące do segmentu C premium.

Mercedes Klasy A

Ceny tego modelu zaczynają się od 91 tys. zł. W tej opcji samochód jest wyposażony w silnik 1,6 o mocy 102 KM i manualną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach. Wersja z automatyczną przekładnią siedmiobiegową i silnikiem o pojemności dwóch litrów kosztuje od 125 tys. zł.

Samochód jest wyposażony między innymi w system audio z sześcioma głośnikami i USB, a także tempomat i klimatyzację.

Pakiety zwiększające bezpieczeństwo wymagają dopłaty – asystent martwego pola kosztuje 3,8 tys. zł, kamera cofania 1,6 tys. zł, asystent martwego punktu 2,2 tys. zł, asystent utrzymania pasa ruchu 2,2 tys. zł.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus CT 200h
Lexus CT 200h

Lexus CT

Ceny tego samochodu zaczynają się w ofercie wyprzedażowej od 99 tys. zł za odmianę Elegance. Pod maską samochodu znajduje się nowoczesny układ hybrydowy – silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra oraz silnik elektryczny, które oferują w sumie 136 KM.

Co znajduje się na liście wyposażenia najtańszej odmiany tego modelu? Oprócz automatycznej skrzyni biegów E-CVT oraz dziennych świateł LED kierowca otrzyma między innymi dwustrefową automatyczną klimatyzację, kamerę cofania, a także system audio z sześcioma głośnikami i wyświetlacz multimedialny o przekątnej 7 cali.

Jeśli rozszerzymy listę wyposażenia o pakiet Comfort i pakiet Lexus Safety System+, które podniosą cenę do 109 900 zł, na liście znajdą się ponadto podgrzewane przednie fotele, aktywny tempomat oraz pakiet dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Te ostatnie składają się z systemu ochrony przedzderzeniowej z wykrywaniem pieszych, asystenta utrzymania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych czy systemu wykrywającego zmęczenie kierowców.

REKLAMA

Infiniti Q30 Materiały prasowe
Infiniti Q30

Infiniti Q30

Ceny auta zaczynają się od 99 500 zł. W tym przypadku pod maską znajdzie się silnik benzynowy 1,6 o mocy 122 KM. Napęd przekazywany jest poprzez manualną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach. Automat z tym silnikiem został wyceniony na 125 tys. zł.

Na liście wyposażenia najtańszej odmiany można między innymi znaleźć manualną klimatyzację jednostrefową, system audio z sześcioma głośnikami oraz system start-stop.

Dopłata do dodatkowych systemów bezpieczeństwa dla odmiany ze skrzynią automatyczną to 10 238 zł. Wtedy lista wyposażenia samochodu rozszerzy się o system monitorowania martwego pola, asystenta parkowania z panoramiczną kamerą oraz inteligentny tempomat.

REKLAMA

REKLAMA

BMW Serii 1
BMW Serii 1

BMW serii 1

Ceny podstawowego modelu w odmianie pięciodrzwiowej startują od 111 tys. zł. Za tę kwotę otrzymuje się samochód wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 136 KM. Napęd przekazywany jest poprzez manualną skrzynię o sześciu przełożeniach. Odmiana z automatyczną skrzynią biegów zaczyna się od 144 tys. zł.

W najtańszej wersji tego modelu kierowca otrzymuje do dyspozycji między innymi czujnik kolizji, dzienne światła LED oraz system audio, a także automatyczną klimatyzację jednostrefową.

Dopłaty wymagają np. dodatkowe systemy asystujące, ostrzegające przed zjechaniem z pasa ruchu i przed kolizją oraz wykrywające pieszych. Znajdują się one w tak zwanym Pakiecie Innowacji i według cennika kosztują 4,7 tys. zł.

REKLAMA

DS4
DS4

DS 4

Najtańsza odmiana tego modelu kosztuje od 87 900 zł, a pod jej maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra generujący 130 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni o sześciu przełożeniach. Wersja z automatyczną przekładnią kosztuje od 99 900 i jest napędzana silnikiem 1,6 o mocy 165 KM.

Na liście wyposażenia niewymagającego dopłaty znajduje się między innymi radio CD/MP3 z sześcioma głośnikami oraz manualna klimatyzacja i światła do jazdy dziennej LED, a także regulator i ogranicznik prędkości.

Dopłaty wymaga pakiet systemów zwiększających bezpieczeństwo wyceniony na 10 tys. zł. Na jego liście znalazły się wspomaganie parkowania i system kontroli martwego pola, uzupełnione o nawigację, Bluetooth i klimatyzację automatyczną.

REKLAMA

REKLAMA