M-ki na rok 2009

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Od początku działalności firmy w roku 1978, do klientów trafiło ponad 300 000 samochodów BMW M. Największe sukcesy handlowe odnosił i odnosi model M3 oferowany obecnie w 3 różnych wersjach nadwoziowych. Po premierze BMW M3 Coupe, w tym roku dołączył do niego 4-drzwiowy BMW M3 oraz BMW M3 kabriolet.

Na rok modelowy 2009 BMW do wszystkich M-ek wprowadziło system iDrive nowej generacji, zmiany w nadwoziu M3 sedan w postaci nowych świateł tylnych oraz pakiet sportowy w modelu M6.

Na liście udoskonaleń dokonanych we wnętrzu M-trójki znalazły się nowe kratki wylotu świeżego (zewnętrznego) powietrza umieszczone w środkowej części kokpitu, na nowo zaprojektowany schowek pod centralnym podłokietnikiem na konsoli środkowej, a także perłowo-chromowy włącznik świateł.

Nowy przycisk start/stop także wykonany w tonacji perłowo chromowej oraz wykonane w tym samym duchu obrotowe przełączniki sterowania klimatyzacją trafiły nie tylko do czterodrzwiowego BMW M3, ale też do wersji coupe i kabriolet.

Kolejna zmiana dotycząca wszystkich wariantów nadwoziowych BMW M3, to wprowadzenie począwszy od jesieni aktywnych zagłówków, które redukują niebezpieczeństwo urazów kręgosłupa szyjnego w przypadku najechania na samochód od tyłu.

Również jesienią poszerzona zostanie paleta kolorów nadwozia dostępnych dla BMW M3. Kolor nazwany "space grey metallic" oferowany będzie także w BMW M3 z nadwoziem czterodrzwiowym, a dla wszystkich wariantów nadwoziowych zaproponowano nowy kolor "Le Mans blue metallic".

W rok modelowy 2009 BMW M6 Coupe wkroczy z nowym pakietem sportowym, zawierającym na nowo dostrojone sportowe zawieszenie, obniżone o 12 milimetrów z przodu i 10 milimetrów z tyłu, dopasowany do tego zadania system kontroli zawieszenia, a także odkuwane z aluminium obręcze kół o podwójnych ramionach.

Pakiet sportowy zawiera też wyraźne modyfikacje optyczne, a pokrywa silnika o nowym kształcie z dwoma wyraźnie przebiegającymi liniami przetłoczeń, podkreśla dynamiczną charakterystykę ukrytego pod nią silnika. BMW M6 oraz M5 otrzymały także nowe lusterka zewnętrzne z powiększonym polem widzenia poprawiającym ich skuteczność.

Źródło: BMW

Zobacz również:
REKLAMA