Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

MG reaktywacja

Nowe auto to pięciodrzwiowy liftback, mający przyciągnąć do siebie klientów szukających samochodu z charakterem i o ładnej, oryginalnej sylwetce nadwozia. Produkcja MG6 rozpocząć się ma w przyszłym miesiącu w nowej fabryce marki w chińskim Lingang.

Auto od 2010 roku ma powstawać w angielskim Birmingham. "To będzie krok milowy dla ikony, jaką w Anglii jest MG" - twierdzi Guy Jones, szef sprzedaży i marketingu MG w Wielkiej Brytanii. Ale czy auto znajdzie wystarczająco dużo nabywców, by utrzymać produkcję MG na wyspach?

MG6 napędzane będzie 1,8-litrowymi silnikami benzynowymi bez i z turbodoładowaniem. Słabszy wariant dysponuje mocą 133 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym o wartości 183 Nm, natomiast mocniejszy - 160 końmi mechanicznymi i 214 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ciekawostką jest, że MG6 powstało na zmodernizowanej płycie podłogowej Rovera 75, co ma mu pomóc w otrzymaniu porządnej oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP. Przypomnijmy, że Rover 75 w 2001 roku zapracował na 4 gwiazdki.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Podczas odbywających się targów motoryzacyjnych w chińskim Guangzhou, MG, będące w rękach chińczyków, zaprezentowało pierwszy nowy model od lat - MG6.
    auto motor i sport, 2009-11-25 10:15:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij