MG6 wjeżdża na rynek

Ostatnim modelem, który zaprezentowała marka z Longbridge było MG F, które swą premierę miało w 1995 roku. Za pięć dni - 13. kwietnia z taśmy produkcyjnej zjedzie następny - MG6.

Model ten powstanie pod kuratelą chińskiego China's Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC), które jest właścicielem marki MG. Pierwszy na rynek trafi liftback, po nim, latem bieżącego roku w ofercie pojawi się jeszcze wersja sedan. Pod maską obu odmian nadwoziowych znajdzie się 160-konny, turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra, dysponujący momentem obrotowym o wartości 215 Nm. Producent podaje, że auto z tym silnikiem będzie w stanie rozpędzić się do 193 km/h (ograniczenie elektroniczne), a żeby osiągnąć pierwszą setkę potrzebuje 8,4 sekundy. Póki co Brytyjczycy nie chwalą się, ile ma zużywać paliwa.

To nie ostatni model, jakim Chińczycy chcą wskrzesić MG. Za niecałe dwa tygodnie w Szanghaju zaprezentują koncepcyjne MG5, które ma zaatakować segment Golfa. Kompakt zbudowany zostanie na bazie chińskiego modelu Roewe 350, a pod maskę mają trafić benzynowe silniki 1.5 i 1.8. Model ten ma trafić do sprzedaży również poza Wielką Brytanią.

 

REKLAMA

zobacz galerię

  • Tagi:
  • MG
REKLAMA