[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

MINI ma już 55 lat

18 sierpnia 1959 roku, czyli dokładnie 55 lat temu, na rynek wjechało pierwsze MINI. Wtedy żaden z twórców małego auta nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu.

55 lat temu zaprezentowano dwa modele: Morris Mini Minor i Austin Seven. Generalnie były to dwa bliźniacze auta, a różniły się tylko kształtem grilla, dekielkami na felgach i malowaniem.

Cały geniusz w projekcie MINI polegał na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w aucie, przy jak najmniejszych wymiarach karoserii. W pierwszym MINI komfortowo mogły podróżować 4 osoby, a auto miało zaledwie 3 metry długości.

Produkcję oryginalnego MINI zakończono dopiero w październiku 2000 roku. Dwa lata później, po przejęciu marki przez BMW, pojawiło się zupełnie nowe MINI. Dziś w sprzedaży jest już druga generacja, a dziś marka MINI liczy już sobie 7 modeli.

Fani marki spotkali się w hrabstwie Kent, żeby świętować 55. rocznicę urodzin małego MINI. Zjechały tam oryginalne wersje MINI, ale też te najnowsze. Nie zabrakło też gości honorowych, pojawili się m.in. Paddy Hopkirk, który, właśnie w MINI, po raz pierwszy wygrał rajd Monte Carlo, a także Russ Swift, który zaprezentował widowiskowe sztuczki i stunty małym "miniakiem".

Pierwszy zlot fanów MINI odbył się w 1978 roku w Niemczech i z roku na rok, grono fanów stale się powiększa.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij