MTM wyciska ponad 500 KM z RS3

Specjaliści od tuningu z MTM przygotowali ekstremalną odmianę Audi RS3 Sportback. Z pięciocylindrowego silnika udało się wycisnąć jeszcze więcej mocy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nie dalej jak kilka miesięcy temu ekipa z MTM przygotowała przerobioną wersję Audi RS3. Seryjny silnik pięciocylindrowy o pojemności 2,5 litra otrzymał zastrzyk mocy, oferując 435 KM oraz 605 KM. Był to całkiem spory wzrost patrząc na 367 KM i 465 Nm w seryjnej wersji.

REKLAMA

Teraz przyszedł czas na kolejny etap. Specjalny zestaw od MTM podnosi maksymalną moc i moment w Audi RS do gigantycznych 502 KM oraz 650 Nm.

Po tych zmianach RS3 rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Aby osiągnąć 200 km/h potrzebuje zaledwie 13,1 sekundy. Prędkość maksymalna podawana przez producenta to 300 km/h.

Poza zmianami w silniku potrzebne były modyfikacje w układzie wydechowym. Pojawiły się cztery końcówki pokryte chromem. Do tego zainstalowano wydajniejsze hamulcowe, a kilka elementów karoserii zamieniono na włókno węglowe. Całość stoi na 19-calowych felgach od MTM w wersji Nardo Edition. Wewnątrz pojawiły się fotele podobne jak w Audi RS6. Zmieniono także kilka detali na kokpicie.

Audi RS3 R od MTM kosztuje w przeliczeniu ponad 410 tys. zł. Samochód pojawi się na stoisku w Genewie tuż obok innych modeli przerobionych przez niemiecką firmę.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA