REKLAMA

MX-5 GT – lżejsza, szybsza i jeszcze fajniejsza

Mazda MX-5 GT
Mazda MX-5 GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Japoński producent przygotował auto do serii wyścigów Britcar MSA British Endurance Championship. Startują w niej samochody klas GT2, GT3 i GT4, walcząc w długodystansowych wyścigach na brytyjskich torach.

Już w najbliższy weekend do walki stanie MX-5 GT, na budowę którego poświęcono ponad 400 godzin. Efektem prac jest ważące zaledwie 850 kg auto rozpędzające się do 250 km/h, robiące pierwszą setkę w 3 sekundy.

Redukcja masy możliwa była dzięki wymianie elementów nadwozia na wykonane z włókna węglowego, szyb na poliwęglanowe i usunięcie wszystkich zbędnych elementów wnętrza. Oczywiście nie mogło zabraknąć klatki bezpieczeństwa i sportowego zawieszenia.

Za osiągi odpowiada dwulitrowy silnik benzynowy, który w zwykłej wersji ma 160 KM mocy, a w tej inżynierowie wycisnęli z niego 275 KM. Połączenie tej jednostki z sześciobiegową, sekwencyjną skrzynią z manetkami przy kierownicy, napędem na tył i frajdą z jazdy, jaką gwarantuje MX-5, musi zapewniać niezapomniane wrażenia! A może by tak małą serię do produkcji...?

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (8)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA