Maluch Vs. Ferrari na torze Nürburgring

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas trzydniowej imprezy właściciele supersamochodów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na najbardziej znanym torze Europy. Ostatniego dnia będzie miał miejsce najciekawszy pojedynek. "Maluch" zmierzy się w walce na śmierć i życie z Ferrari 458. Zadaniem obu pojazdów będzie wykręcenie jak najlepszego czasu na Północnej Pętli. Wprowadzono jedno ułatwienie dla Fiata - Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia, a "Maluch" - jedno.

By porównanie miało jakikolwiek sens przygotowaniem Fiata zajął się poznański serwis AUTIM. Po kuracji w tej firmie silnik "Malucha" ma moc 35 KM i otrzymał "krótką" skrzynię biegów. Dla lepszego prowadzenia auto wyposażono w zawieszenie Bilstein, a dla bezpieczeństwa - w klatkę bezpieczeństwa.

Za kierownicą "Malucha" usiądzie doświadczony kierowca wyścigowy, vice mistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 - Maciej Kopański. Ferrari poprowadzi prywatny właściciel, który dopiero odebrał swoje cacuszko z salonu, ale nie ma wątpliwości, że zdmuchnie 126p z toru.

Sposobem na pokonanie Ferrari mają być własności trakcyjne, dzięki którym auto będzie utrzymywać stałą prędkość na torze. Czy 35-konny Maluch będzie w stanie przejechać 21 km toru w czasie krótszym niż 570-konne Ferrari przejedzie 42 km? Dowiemy się za tydzień.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA