Mały Opel w wersji Rocks

Mały miejski Opel zyskał teraz bardziej bojowe szaty, dzięki którym nie straszny ma mu być nawet umiarkowanie trudny teren.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Moda na crossovery nie tylko nie kończy się jeszcze, ale zatacza coraz szersze kręgi. Producenci tworzą coraz bardziej wyszukane mutacje swoich modeli, ostatnio biorąc się nawet za segment najmniejszych aut. Na rynku mamy już Volkswagena cross up!, będzie niebawem nowa Panda Cross, a na wystawie w Genewie Opel zaprezentuje Adama w wersji Rocks, którego sam określa jako miejskiego minicrossovera.

Co ciekawe, wersja produkcyjna niewiele się różni od konceptu, który został pokazany przed rokiem, również w Genewie. Od wariantu tradycyjnego, Adam Rocks będzie się odróżniał zwiększonym o 15 mm prześwitem oraz licznymi elementami stylistycznymi - osłonami na nadkolach, progach i zderzakach. Dostępne będą również specjalne dla tej wersji nowe obręcze aluminiowe - 17 i 18-calowe.

Adam Rocks będzie się wyróżniał jeszcze jednym elementem. Część dachu, wykonana z materiału, będzie się składać niczym roleta w przeciągu 5 sekund od wciśnięcia przycisku na konsoli centralnej.

Jeśli ktoś oczekiwał bardziej terenowej wersji i myślał, że pojawi się odmiana na cztery koła, będzie srodze zawiedziony. Do napędu wersji Rocks posłużą te same jednostki, które znamy ze standardowej odmiany modelu - silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 70 KM oraz 1,4-litrowa jednostka w dwóch wariantach mocy - 87 lub 100 KM. Nowością będzie trzycylindrowy motor 1.0 SIDI o mocy 90 lub 115 KM i maksymalnym momencie 166 Nm. Wersja ta ma być jedną z najoszczędniejszych odmian benzynowych na rynku, ze średnim spalaniem na poziomie 4,3 l/100 km. Obie litrowe jednostki będą współpracować z nową, sześciobiegową przekładnią mechaniczną.

Premiera Adam Rocks będzie mieć już za nieco ponad tydzień, na wystawie w Genewie. Debiut rynkowy przewidziany jest na początek lata.

Zobacz także:
REKLAMA