Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mały Volkswagen dla niewielkich ludzi

Volkswagen Mini-Gol Volkswagen Mini-Gol

Dla cierpiących na karłowatość życie w tym wielkim świecie może być nie lada wyzwaniem. Prowadzenie auta przy niewielkim wzroście zdaje się być arcytrudnym zadaniem. Z myślą o potrzebach ludzi cierpiących na karłowatość Volkswagen przygotował zminiaturyzowaną wersję modelu Gol, sprzedawanego na rynku brazylijskim.

Mini-Gol jest kopią modelu Gol pomniejszoną o około 30%. Ma około 2,25 metra długości i mogą nim podróżować pasażerowie o wzroście do 1,54 metra.

Inżynierowie nie pokusili się o pomniejszenie jednostki napędowej - pod maską tego pojazdu trafił silnik benzynowy o mocy 5,5 KM, pozwalający na rozwinięcie prędkości 27 km/h. Póki co powstały dwa egzemplarze i raczej nie ma co liczyć na wprowadzenie takiego pojazdu do oferty marki.

 źródło: es.autoblog.com

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To dobrze, że ktoś wpadł na taki pomysł i chciał uszczęśliwić osoby trochę pokrzywdzone przez los, ale takie coś by się nie odnalazło na normalnych drogach. Zresztą, traktuję to jako ciekawostkę, bo i tak nie zobaczymy tego raczej w produkcji.
  ~Samuraj002, 2010-11-26 08:24:47
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):Pomysł zacny, ale nie wyobrażam sobie tego na drodze. Widać, że VW chce zdominować wszystko co się da. Ileż razy o tym pisaliśmy. A oni (ci z VW) zawsze swoje. No, może TU na mniejszą skalę i ciut "pod publiczkę", żeby o marce nadal było głośno.Niemniej jednak w marce wciąż coś się dzieje. I znajdują się klienci, którzy się tą prężnością interesują. Wizerunek marki krzepnie, obroty ciągle rosną.A co do mini-Gola z Brazylii... Spotkać na naszej drodze takie autko wielkości wózka kartingowego? Na pewno ciekawe. Niech tylko panowie z wielkich Scanii mają się na baczności
  airmatic, 2010-11-25 22:04:47
 • avatar
  zgłoś
  Pomysł zacny, ale nie wyobrażam sobie tego na drodze. Widać, że VW chce zdominować wszystko co się da.
  ~Samuraj002, 2010-11-25 19:24:34
 • avatar
  zgłoś
  Brazylijski oddział Volkswagena pomyślał osobach cierpiących na karłowatość.
  auto motor i sport, 2010-11-25 09:34:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij