Maserati Alfieri - czy Włosi odłożą go na półkę?

Maserati bardzo szybko ogłosiło, już kilka miesięcy po premierze koncepcyjnego Alfieri, że ten model trafi do produkcji. Auto miało być częścią pięcioletniego planu Maserati.

Maserati
Maserati Alfieri

Maserati Alfieri mieliśmy zobaczyć w drugiej kolejności, po nowym Maserati Levante. Debiut przypadałby na jesienne targi w Paryżu. Pojawiają się jednak przesłanki, że sytuacja zmieniła się diametralnie. Szef marki Maserati zadeklarował, iż jego firma skupi się obecnie na następcy modelu GranTurismo i GranCabrio, który w gamie włoskiego producenta ma być pozycjonowany powyżej Alfieri.

REKLAMA

"Nie wiem. Muszę pozamawiać z moimi ludźmi. Myślę, że mówimy za dużo o przyszłości. Nikt inny tego nie zrobi, więc potwierdzam to, co powiedzieliśmy, to wszystko." - skomentował Harald Wester, spytany o przyszłość modelu Maserati Alfieri.

Szef Maserati nie wyklucza wprowadzenia na rynek modelu Alfieri. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy model, który celuje w Porsche 911 w ciągu najbliższych czterech lat trafi do sprzedaży. Możliwe, że w Maserati zmieniły się priorytety, ale na razie nikt nie chce tego przyznać.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA