Maserati Gran Turismo S Automatic - komfort i osiągi

Maserati Gran Turismo S Automatic

Odmiana S napędzana jest przez 4,7-litrowy silnik V8, który produkuje 440 koni mechanicznych (przy 7000 obr/min) i może dostarczyć nawet 490 Nm (przy 4750 obr/min). W połączeniu ze znakomitą skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach firmy ZF, Gran Turismo oferuje komfort i wygodę rasowego "połykacza kilometrów", a także osiągi godne Maserati. Podobnie jak w modelu Quattroporte Sport GT S wyeliminowano kick-down w trybie manualnym. 

REKLAMA

Zawieszenie wyposażone jest w specjalne amortyzatory, które "czytają" nawierzchnię i dostosowują do niej swoje właściwości - Maserati twierdzi, że komfort jazdy w Gran Turismo jeszcze nigdy nie był tak wysoki.

Wersja Gran Turismo S Automatic ma pewne smaczki stylistyczne, które pomagają odróżnić ją od pozostałych odmian. Nowe są 20-calowe felgi aluminiowe, również kształt progów bocznych poniżej drzwi jest nieco inny.  

W środku pasażerowie mają możliwość korzystania z Maserati Multi Media System, który składa się m.in. z łącza bluetooth i wejścia na iPoda (to drugie opcjonalnie). Samochód zadebiutuje w Genewie.  

Źródło: Maserati, automotoportal

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA