Maserati Grecale stworzony dla Barbie. Cały w różu

Wściekle różowe Maserati Grecale to samochód, którego nie powstydziłaby się kultowa lalka Barbie. Bo rzeczywiście, ściśle limitowane auto powstało w nawiązaniu do Barbie właśnie.

Maserati Grecale Barbie fot. materiały prasowe
Maserati Grecale Barbie

Maserati Grecale w wersji Barbie powstało w szczytnym celu. Nie tylko wygląda, jakby było przeznaczone dla kultowej lalki, która wszelkie odcienie różu wprost uwielbia. Ono całe przesiąknięte jest symboliką znaną wszystkim fanom serii lalek stworzonych przez firmę Mattel. Wyjątkowe auto powstanie w zaledwie dwóch unikatowych egzemplarzach, a część jego ceny trafi na cele charytatywne.

Maserati Grecale godne Barbie

Współpraca Maserati z Barbie firmy Mattel to, jak czytamy w komunikacie prasowym, „partnerstwo napędzane wspólnym pragnieniem przełamywania granic i demonstrowania unikalnego charakteru obu marek”. Zarówno Maserati, jak i Barbie są przecież natychmiast rozpoznawalne. Owocem tej niecodziennej współpracy jest ultralimitowana edycja Maserati Grecale, czyli najnowszego SUV-a włoskiej marki.

Maserati Grecale Barbiefot. materiały prasowe
Maserati Grecale Barbie

Barbie Maserati Grecale, jako ściśle limitowana edycja Fuoriserie, na całym świecie będzie dostępna tylko w dwóch unikatowych egzemplarzach. Pierwszy z nich zadebiutował niedawno w Los Angeles jako jeden z prezentów Neiman Marcus Fantasy Gifts w tegorocznym katalogu luksusowego domu towarowego Neiman Marcus. Część ceny tej ekskluzywnej amerykańskiej edycji zostanie przeznaczona na potrzeby realizacji projektu Barbie Dream Gap – globalnej inicjatywy marki Barbie, prowadzonej we współpracy z organizacjami charytatywnymi z myślą o zapewnieniu równych szans dziewczętom i usuwaniu barier, jakie mogą spotykać je w życiu. Dodatkowe szczegóły dotyczące drugiego unikatowego egzemplarza zostaną ogłoszone w 2023 r.

Barbie Maserati Grecale – pod maską V6 Nettuno

Barbie Maserati Grecale to dzieło sztuki zaprojektowane w ramach programu personalizacji Fuoriserie. Program ten pozwala miłośnikom samochodów wyrazić swoją pasję i kreatywność podczas tworzenia ich jedynego w swoim rodzaju luksusowego włoskiego samochodu – zgodnie z niepowtarzalnym stylem i gustem właściciela. Nowe, odważne wcielenie Maserati Grecale to wersja Trofeo, która za sprawą potężnego 530-konnego silnika V6 Nettuno prezentuje iście sportowe osiągi.

Maserati Grecale Barbiefot. materiały prasowe
Maserati Grecale Barbie

Różowy odcień, zgodnie ze stylem Barbie, pokrywa niemal każdy skrawek SUV-a i widoczny jest także w kabinie. Ozdobione logo Barbie nadwozie SUV-a jest pokryte opalizującym lakierem, który w słoneczne dni odsłania efektowny efekt tęczy. Eleganckie, utrzymane w czarnej tonacji wnętrze wyróżnia natomiast skórzana tapicerka foteli, a także skórzane wykończenie deski rozdzielczej, dywaniki i drzwi – zaakcentowane różowymi przeszyciami – oraz zagłówki z unikalną literą „B”, dobrze znaną każdemu miłośnikowi serii lalek Barbie.

Zobacz również:
REKLAMA