Maserati Grecale – znamy datę premiery

Maserati Grecale to długo wyczekiwany nowy model w gamie marki. Będzie to SUV o rozmiar mniejszy od Levante, dzięki czemu próg wejścia w świat Maserati stanie się bardziej przystępny.

Maserati Grecale fot. materiały prasowe
Maserati Grecale

Zacznijmy od tego, co wiemy na pewno. A jest to data premiery nowego SUV-a. Maserati Grecale zadebiutuje 16 listopada 2021 roku, a więc za około półtora miesiąca od dziś. Grecale dołączy do większego Levante, oferowanego od 2016 roku i odnoszącego spore sukcesy sprzedażowe.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Maserati Grecale – napędy, nazwa, premiera

Zacznijmy od nazwy. Grecale bierze ją, nie po raz pierwszy zresztą, od nazwy silnego wiatru, tym razem takiego, który wieje nad Morzem Śródziemnym. Wcześniej od wiatrów swoje nazwy brały m.in. Maserati Ghibli, Mistral czy Levante.

Nietrudno się domyślić, że z wielu względów, jak choćby popularność SUV-ów czy bardziej przystępna niż w przypadku większego Levante cena, Maserati Ghibli jest dla marki modelem niezwykle ważnym, wręcz kluczowym w kontekście przyszłości. Producent zamierza dopieścić Grecale w najmniejszych detalach, a do tego zaoferować szeroki wybór napędów.

Maserati Grecalefot. materiały prasowe
Maserati Grecale

Bazą dla konstrukcji modelu Grecale będzie platforma wykorzystana w Alfie Romeo Stelvio, ale inżynierowie marki z trójzębem odpowiednio dostroją układ zawieszenia i przeniesienia napędu tak, by Grecale jeździł jak każde inne Maserati. Ma również tak samo dobrze brzmieć, choć w przypadku jednego z wariantów będzie to raczej niemożliwe.

REKLAMA

REKLAMA

Mowa o napędzie czysto elektrycznym, który także jest przewidziany dla Grecale. Oprócz niego klienci wybrać będą mogli także wariant spalinowy oraz napęd hybrydowy, w tym plug-in. Wiemy także, że gama Grecale obejmie poziomy wyposażenia i wykończenia takie jak topowy sportowy Trofeo, nieco mniej drapieżny GT oraz Modena.

W przypadku Trofeo, która to wersja w innych modelach Maserati napędzana jest rasowym silnikiem V8 współtworzonym z Ferrari, w Grecale będziemy musieli zadowolić się mocnym 2,9-litrowym, doładowanym V6, znanym z topowych wersji Alfy Romeo. Pozostałe warianty SUV-a otrzymać mają różne wersje 2-litrowego silnika spalinowego, w tym sprawdzoną hybrydę, znaną z innych modeli Maserati, jak Levante Hybrid czy Ghibli Hybrid. Zatem jak widać, napędów będzie do wyboru, do koloru.

Maserati Grecalefot. materiały prasowe
Maserati Grecale

Na pojawienie się Maserati Grecale, który na rynku konkurować będzie z Porsche Macanem czy Jaguarem E-Pace, musimy jeszcze chwilę zaczekać, podobnie jak na potwierdzenie powyższych informacji i ujawnienie pozostałych detali. Przypomnijmy, premiera Maserati Grecale już 16 listopada.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA