Maserati Levante - i wszystko jasne

Historia SUV-a Maserati ma swój początek w 2003, kiedy to producent z Mediolanu zaprezentował studyjny model Kubang. Produkcyjny model nosi nazwę Levante. 

Maserati
Maserati Levante

Później kolejna próba zainteresowania klientów SUV-em pojawiła się w 2011 roku. Na targach we Frankfurt 2011 roku Maserati pokazało uaktualniony koncept Kubang. I od tamtego czasu pojawiały się same spekulacje dotyczące debiutu auta. Dziś już możemy kilka lat domysłów puścić w niepamięć. Maserati Levante zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Duża osłona chłodnicy z pionowym żebrowaniem i okazałym "trójzębem", czyli logo Maserati - to główne wyróżniki SUV-a z Mediolanu. Zderzak uatrakcyjniają szerokie wloty powietrza i metalowa osłona podwozia. Wąskie lampy LED nadają autu agresywnego wizerunku. Z boku auta nie zabrakło charakterystycznych otworów, wyróżniających modele Maserati.

Sceptyczni powiedzą, że patrząc z boku Maserati Levante swoją bryłą ma przypominać Porsche Macana. Na słupku "C" znajdziemy emblemat Maserati, zaś z tyłu chromowana listwa łączy światła, a charakter podkreślają dwie podwójne końcówki wydechu.

Levante będzie występował z napędem przekazywanym na cztery koła oraz elektronicznie regulowanym zawieszeniem. Pod maskę ma trafić silnik benzynowy V6 3 l o mocy 350 KM lub 450 KM. Oprócz tego w gamie pojawi się jednostka wysokoprężna, również V6 o pojemności 3 litrów i mocy 275 KM. Maserati obiecuje, że sprzedaż nowego modelu rozpocznie się już wiosną 2016.

Aktualizacja:

>>>zobacz galerię Maserati Levante na targach w Genewie<<<

REKLAMA