REKLAMA

Maserati Levante: inwestycja w luksus

Maserati produkuje samochody nietuzinkowe, dla tych, którzy cenią styl i luksus, ale też unikalny design oraz rasowo brzmiące silniki, tworzone wspólnie z Ferrari. Taki właśnie jest Levante – SUV inny niż wszystkie.

Maserati Levante fot. materiały prasowe
Maserati Levante

Maserati może poszczycić się przeszło 100-letnią tradycją tworzenia luksusowych samochodów, które na pierwszym miejscu stawiają doskonałe samopoczucie kierowcy i pasażerów. Za powstaniem firmy stoją bracia Maserati, którzy od 1914 roku budowali sportowe, wyścigowe samochody, zwyciężające w najbardziej legendarnych wyścigach, jak choćby słynne Targa Florio.

Trudno o bardziej związaną z Włochami i wysmakowanym włoskim stylem markę, która odwołania do kraju pochodzenia podkreśla na każdym kroku. Nawet logo Maserati – charakterystyczny trójząb – bracia Maserati zaczerpnęli z symbolu Bolonii, jaką jest Fontanna Neptuna, stojąca na Piazza del Nettuno w pobliżu Piazza Maggiore.

Maserati Levantefot. materiały prasowe
Maserati Levante

Na przestrzeni lat Maserati, nie zapominając o swoich sportowych korzeniach, przyjęło styl marki luksusowej, unikalnej, wręcz niszowej, kusząc wszystkich tych, którzy chcą w nienachalny sposób podkreślić swój status społeczny i majątkowy. Dziś marka Maserati ma w swojej ofercie kilka wyjątkowych modeli, w tym stylowego SUV-a Levante, piękne limuzyny Ghibli oraz Quattroporte, a nawet pokazany niedawno wyjątkowy supersamochód MC20. Wszystkie te pojazdy prezentują najwyższy poziom inżynieryjnego i technologicznego zaawansowania, czerpanego z wielu lat startów w wyścigach, w tym także w Formule 1, a także wymienianego z innym sportowym gigantem – Ferrari.

Maserati przyciąga klientów z wysublimowanym gustem, którzy zasmakowali w włoskim stylu, inności i szyku, ceniących niesamowite i rozpoznawalne już w pierwszym momencie brzmienie silnika. Raz decydując się na samochód z trójzębem na grillu, znakomita większość klientów wsiąka w markę na dłużej, wymieniając jedno Maserati na kolejne lub poszerzając swoją kolekcję o dodatkowe modele, użytkowane wedle ich przeznaczenia.

Maserati Levante – niezawodny, luksusowy SUV

Przełomem dla marki Maserati było pojawienie się w ofercie pierwszego w historii SUV-a, będącego odpowiedzią na oczekiwania wiernych klientów oraz zagorzałych fanów, których tej włoskiej marce nigdy nie brakowało. Maserati Levante, bo tak nazywa się ten model, czerpie najlepsze wzorce i wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania marki, oferując niezawodne i mocne silniki. W topowej wersji Trofeo, bardzo cenionej i chętnie wybieranej przez entuzjastów, pod maską modelu Levante pracuje silnik V8, przy którego opracowaniu i dostrojeniu czynny udział mieli inżynierowie Ferrari. Takie połączenie daje najwyższy poziom doznań z jazdy, którymi kierowca delektuje się, zasiadając w komfortowym wnętrzu.

Maserati Levantefot. materiały prasowe
Maserati Levante

Maserati Levante Trofeo uznawane jest za jeden z najszybszych SUV-ów na świecie, bowiem dzięki mocy 590 KM od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 3,9 sekundy, rozpędzając się maksymalnie do 300 km/h. Dzięki trybowi Corsa w jednej chwili potrafi zmienić się z luksusowego SUV-a, w samochód przeznaczony na tor. Zaawansowany napęd na cztery koła Q4 pozwala w zaledwie 150 milisekund zmienić podział momentu obrotowego między osiami, ratując kierowcę z niejednej opresji na drodze czy pomagając w osiąganiu lepszych czasów okrążeń podczas wypadu na tor.

Pełną kontrolę nad trakcją wspiera również pneumatyczne zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami Skyhook. Dzięki temu można podnosić i opuszczać pojazd na sześciu poziomach wysokości, w zależności od potrzeb, zapewniając najlepsze osiągi przy określonych prędkościach oraz w terenie, a także dając niezapomniany komfort podróżowania. Uczucie przebywania w luksusowym salonie wzmocni wyrafinowane brzmienie systemu audio Bowers&Wilkins z 17 głośnikami, a wygodne fotele – w wariancie Trofeo supersportowe z mikroperforacją – przyjemnie otulą ciało, dając odprężenie nawet na dalekich dystansach.

Maserati Levantefot. materiały prasowe
Maserati Levante

Maserati Levante – gwarancja niezawodności

Warto wspomnieć, że Maserati dba o swoich klientów jak mało która marka, oferując atrakcyjne programy gwarancyjne i zdejmując z posiadaczy aut z trójzębem ciężar zarówno obsługi związanej z serwisowaniem, jak i późniejszą odsprzedażą na korzystnych warunkach. Wszystko to pozytywnie wpływa na wartość aut Maserati, co potwierdzają przykłady zaczerpnięte z życia.

Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której Maserati Levante po czterech latach zostaje, w ramach programu Maserati Approved, przygotowane przez dealera Maserati Pietrzak do odsprzedaży i bez problemu osiąga blisko 70 proc. wartości początkowej. To przykład jeden z wielu, który wyraźnie pokazuje, że samochody Maserati potrafią trzymać wartość. Skąd tak dobre wyniki?

Bardzo istotnym czynnikiem, wpływającym na utrzymanie wysokiej wartości samochodów Maserati, jest program gwarancyjny dla egzemplarzy zakupionych w Europie. Producent, mając świadomość wysokiej jakości produkcji oraz fakt, że użytkownicy tych luksusowych aut traktują je z należną im troską, udziela już na starcie trzyletniej pełnej gwarancji, bez limitu kilometrów, obejmującej także udostępnienie samochodu zastępczego czy usługę assistance w całej Europie.

Maserati Levantefot. materiały prasowe
Maserati Levante

Ale to nie wszystko, bo ta standardowa gwarancja daje możliwość dokupienia za niewielką opłatą dodatkowych aż dwóch lat takiej samej, pełnej ochrony, również bez limitu kilometrów. Co ważne, producent czy dealer nie wymusza decyzji o zakupie przedłużonej gwarancji już na starcie, można to bowiem zrobić tuż przed upływem trzeciego roku eksploatacji. Taka pięcioletnia gwarancja daje spokój i pewność jazdy autem w pełni sprawnym, bowiem wszelkie ewentualne naprawy dokonywane są z użyciem oryginalnych, certyfikowanych części Maserati i zgodnie z technologią producenta.

Taka pięcioletnia gwarancja nierzadko wykorzystywana jest już przez kolejnego posiadacza samochodu Maserati, kiedy pierwszy właściciel zdecyduje się na zakup nowego modelu. A i to nie koniec, bowiem przed upływem piątego roku dokupić można dodatkowe dwa lata ochrony, która obejmuje elementy najbardziej kosztowne i podatne na zużycie, jak silnik, skrzynia biegów czy przeniesienie napędu. W ten sposób, jeżdżąc samochodem Maserati, korzystać można z aż siedmiu lat spokoju, ciesząc się niskim spadkiem wartości.

Maserati Levantefot. materiały prasowe
Maserati Levante

Maserati Levante – pewna inwestycja i wsparcie dealera

Drugim istotnym elementem, który pomaga w utrzymaniu niskiego spadku wartości aut Maserati, jest program Maserati Approved dla pojazdów z drugiej ręki. Gwarantuje on korzystne rozwiązania zarówno dla osób, które chcą odsprzedać swoje Maserati, jak i dla tych, którzy chcą je kupić z drugiej ręki, mając pewność doskonałego stanu technicznego i sprawdzonej historii serwisowej.

Warto przy tym pamiętać, że zakup Maserati z niepewnego źródła obarczony jest sporym ryzykiem, choćby ze względu na fakt, że dla aut sprowadzanych z USA czy Azji, na terenie Unii Europejskiej gwarancja nie jest honorowana (i odwrotnie), a co więcej, nie ma pewności co do historii takiego auta. Dlatego warto skorzystać z programu Maserati Approved, w ramach którego każdy przyjmowany do odsprzedaży egzemplarz przechodzi skrupulatne testy przeszło 120 elementów. Dodatkowo, kupujący ma pewność historii serwisowej i może korzystać z dotychczasowej gwarancji oraz przedłużyć ją na kolejne lata, a oprócz tego ma możliwość kupienia wybranego samochodu w leasingu. Oferowane przez Maserati Pietrzak używane Maserati są nie starsze niż 6 lat i mają nie więcej niż 100 tys. km przebiegu, gwarantując dalszą bezproblemową eksploatację.

Maserati – ponad wiek tradycji

Samochody Maserati, takie jak SUV Levante, pozwalają wejść do innego świata, który raz poznany, nie pozwala o sobie zapomnieć i kusi luksusem, wysmakowanym włoskim stylem i technologią ukierunkowaną na zmaksymalizowanie pozytywnych wrażeń. To dlatego klienci Maserati tak chętnie pozostają wierni marce z przeszło 100-letnią historią, a duże grono dotychczasowych klientów niemieckich marek premium, pragnąc zmian w swoim podejściu do życia, wsiąka w świat włoskiego stylu samochodów spod znaku trójzęba i przekonuje się, że jazda unikalnym, niszowym wręcz modelem klasy luxury to dobra inwestycja na kolejne lata.

Dane kontaktowe:
Maserati Pietrzak
ul. Bocheńskiego 109
40-816 Katowice Poland
Tel: 32 797 34 43

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA