Maserati Levante od Noviteca

Tym razem Novitec wziął na warsztat SUV-a od Maserati. co ciekawe nadwozie nie ma radykalnych zmian, a najlepszych modyfikacji nie widać gołym okiem.

Maserati Levante
Maserati Levante Novitec

Po pierwsze niemiecki Novitec obniżył zawieszenie Levante o 25 mm. Po drugie zmodyfikowano jednostkę napędową. Silnik 3.0 biturbo V6 w Levante S oferuje moc 430 KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 579 Nm. Novitec podniósł te parametry do 494 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrósł do 660 Nm.

REKLAMA

Dzięki przybórowi mocy, SUV spod znaku trójzębu osiąga 100 km/h w czasie 4,8 sekundy, o 0,2 s szybciej, niż seryjne auto. Maksymalna prędkość po zmianach to 272 km/h.

Przy okazji Novitec wzmocnił także Levante z turbodieslem V6, który występuje w dwóch wersjach - 250 i 284 KM. Moc wzrosła odpowiednio do 322 i 301 KM. Na liście wyposażenia dodatkowego jest m.in. układ wydechowy z modulowanym dźwiękiem, który można "włączyć" za pomocą jednego przycisku.

Pakiet stylistyczny dla Levante od Noviteca to przedni i tylny spojler, nakładki progowe, oraz dyfuzor. Wszystko wykonane z włókna węglowego. A do całości dopasowano 22-calowe obręcze kół. Samochód wygląda nieźle, choć jak na Noviteca to śmiało można stwierdzić, że inne projekty wyróżniają się radykalną stylistyką. 

REKLAMA