Maserati Levante - wyciekły pierwsze zdjęcia

Maserati, tak jak i Alfa Romeo, wiele lat każe klientom czekać na hucznie zapowiadane nowości. Ale wszystko wskazuje na to, że włoska marka w końcu oficjalnie pokaże wersję produkcyjną SUV-a za dwa tygodnie.

Maserati Levante

Kilka minut temu w sieci pojawił się przeciek zdjęć przedstawiających nowe Maserati Levante. Widzimy tutaj ostre krawędzie karoserii, przednie światła przypominające te z Jeepa Grand Cherokee i osłonę chłodnicy kształtem nawiązującą do tej z koncepcyjnego modelu Alfieri.

Chociaż nie zabrakło typowych dla marki detali jak trzy wloty powietrza za przednim nadkolem czy charakterystyczne obręcze kół, design modelu Levante nie każdemu przypadnie do gustu. Lepiej wypada wnętrze - świetnej jakości skóra w kontrowersyjnym czerwonym kolorze, prawdziwe aluminium i wstawki z włókna węglowego. Lubimy takie detale.

Na pewno Maserati Levante będzie wykorzystywało znany już z modelu Ghibli silniki V6. Będzie miał on 350 KM i rozpędzi auto do "setki" w 6,2 sekundy, a jego mocniejsza odmiana będzie miała 430 KM i przyspieszy do o około sekundę szybciej. W ofercie znajdzie się także diesel 3.0 V6 o mocy 275 KM. Z pewnością pojawi się napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów o ośmiu przełożeniach, zaprojektowana przez firmę ZF

Długo wyczekiwany SUV Maserati pojawi się pierwszego marca na salonie samochodowym w Genewie.

REKLAMA