Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Maserati Levante - znamy europejski cennik

Pierwszy SUV Maserati, czyli Levante, zadebiutowało podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Właśnie poznaliśmy cennik nowego gracza w segmencie premium, który będzie konkurował z Porsche Cayenne.

Maserati Levante

Levante to pierwszy SUV Maserati, który będzie rywalizował z Porsche Cayenne. Auto zostało zaprezentowane kilka tygodni temu na targach motoryzacyjnych w Genewie. Nowy model spod znaku trójzębu nawiązuje stylistycznie do modeli Ghibli oraz Quattrporote, z których to zapożyczono układy: kierowniczy oraz hamulcowy.

Maserati będzie seryjnie wyposażone w elektronicznie regulowane zawieszenie, napęd na cztery koła Q4 oraz nową, automatyczną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach.

Na początek Maserati będzie dostępne w dwóch wersjach silnikowych. Podstawowa wersja z turbodoładowanym silnikiem Diesla 3.0 V6 o mocy 275 KM będzie kosztować 87 190 euro. Po przeliczeniu wychodzi jakieś 370 tys. zł. Mocniejsza wersja 3.0 V6 Biturbo dysponuje mocą 430 KM i kosztuje 108 815 euro, czyli jakieś 465 tys. zł.

Konkurencyjne Porsche Cayenne kosztuje 337 685 złotych. W tej cenie klient otrzyma wersję z trzylitrowym silnikiem Diesla o mocy 262 KM. Maserati będzie zatem droższą alternatywa dla popularnego, niemieckiego konkurenta. Blisko tej ceny znajduje się także Range Rover Sport, który kosztuje 341 700 zł w wersji z silnikiem benzynowym 3.0 340 KM pod maską.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>W Genewie mogliśmy zobaczyć na żywo nowego SUV-a Maserati, a już niebawem model zawita do polskich salonów. Właśnie opublikowano oficjalny cennik Levante.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Maserati-Levante-znamy-europesjki-cennik,22062,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2016-03-24 14:30:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij