Maserati Lionela Messiego na sprzedaż

Gwiazda piłki nożnej jest od kilku miesięcy ambasadorem indyjskiego koncernu Tata Motors. Nie oczekujcie jednak, że na co dzień porusza się produktami tej marki. Nic bardziej mylnego.

Maserati GranTurismo MC Stradale
Maserati GranTurismo MC Stradale

Kolekcja samochodów Lionela Messi składa się z najszybszych i najdroższych modeli na naszej planecie. Niektóre źródła podają, że całkowita wartość tych samochodów to ponad 280 mln dolarów.

REKLAMA

Widocznie jakiś czas temu zabrakło miejsca w garażu lub samochód po prostu znudził się piłkarzowi FC Barcelony. Auto zostało sprzedane i trafiło w ręce pewnego niemieckiego handlarza, który twierdzi, że posiada odpowiednie dowody na to, że był to samochód Messiego.

Maserati GranTurismo MC Stradale wyprodukowano w 2012 roku. Pod maską tej wersji pracuje silnik 4.7 V8 o mocy 450 KM. Sportowe coupe z Italii rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna to ponad 300 km/h.

Przebieg Maserati wynosi zaledwie 46 tys. km. Auto wystawiono za 119 900 euro, co jest lekką przesadą, ponieważ podobne egzemplarze można już kupić za 90 tys. euro lub mniej. Wiadomo jednak, że postać poprzedniego właściciela podnosi prestiż tego matowego cacka.

Zobacz także:
REKLAMA