Maserati, Porsche i Rollsy w Poznaniu

Już za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się "polska Genewa", czyli najważniejsza impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Na poznańskich Targach Motor Show 2014 pojawi się wielu wystawców, którzy po raz pierwszy w Polsce zaprezentują swoje modele szerokiej publiczności.

Maserati Ghibli

Z roku na rok ranga wystawy samochodowej w Poznaniu rośnie. Oczywiście o poziomie targów w Genewie, Paryżu, czy chociażby w Lipsku możemy pomarzyć, jednak dobrze, że mamy choćby taką imprezę. Wprawdzie w tym roku na targach nie zobaczymy wszystkich liczących się nad Wisłą producentów, jednak większość będzie obecna. A wśród nich najbardziej ekskluzywne marki jak Maserati, Porsche czy Rolls-Royce.

Maserati
Firma Chodzeń s.j., wyłączny importer aut marki Maserati na polskim rynku, pokaże na tegorocznych targach trzy modele - Quattroporte, Ghibli oraz GrandTurismo. Dla modelu Ghibli w wersji diesel będzie to polska premiera.

Maserati Ghibli łączy sportowy charakter z przestronnością komfortowej limuzyny. Samochód jest oferowany z dwoma silnikami bi-turbo benzynowymi V6 o pojemności 3,0l o mocy 330 KM i 410 KM. Mocniejsza odmiana dostępna z najnowszym napędem na cztery koła (Q4).

Ghibli wyposażony w silnik Diesla - 3,0l V6 turbo-diesel osiąga 275 KM oraz 600 Nm momentu obrotowego. Ghibli z tym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundy. Średnie zużycie wynosi 5,9 litra na 100 km, przy emisji 158 g/km CO2.  Wersja ta dostępna jest od 330.000 zł.

Porsche
Nazwa najnowszego modelu w gamie Porsche w języku indonezyjskim oznacza tygrysa. I Macan naprawdę zasługuje na swoją nazwę: silny i gotowy do skoku w każdej chwili, a jednocześnie lekki i wytrwały w terenie. Sportowy napęd na wszystkie koła jest ostatecznie wynalazkiem Porsche, zaprojektowany i wdrożony po raz pierwszy przez Ferdynanda Porsche w 1900 roku w samochodzie wyścigowym Lohner-Porsche z czterema silnikami elektrycznymi zespolonymi z piastami kół.

Porsche Macan

Sportowe DNA Macan, podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów Porsche, jest natychmiast rozpoznawalne w stylistyce. Zachodząca na boki maska i łagodnie opadająca linia dachu podkreślają ogólne wrażenie sportowej elegancji i potężnej dynamiki. Wiele elementów designu zostało zaczerpniętych z innych samochodów sportowych Porsche, aby na pierwszy rzut oka można było zobaczyć, że Porsche Macan zwiastuje pierwszy samochód sportowy w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Rolls-Royce
Rolls-Royce Motor Cars Warszawa w tegorocznej edycji Motor Show zapewni imponujący przegląd gamy samochodów swojej marki. Wraith, oszałamiający Grand Tourer dla koneserów, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności właśnie na Motor Show w Poznaniu. Zobaczyć będzie można również model Ghost EWB - biznesową limuzynę najwyższej klasy z dwukolorowym malowaniem nadwozia (Midnight Sapphire/Cassiopeia Silver), podkreślającym nieograniczone możliwości indywidualizacji. Nie zabraknie także flagowego Phantoma, reprezentowanego przez model Coupe.

Rolls-Royce Wraith
REKLAMA