REKLAMA

Maserati podpisuje globalną umowę z TomTom

Maserati zawarło z firmą TomTom umowę na mapy, oprogramowanie nawigacyjne i usługi connected dla nowych modeli Maserati, w tym dla supersamochodu MC20.

Maserati MC20 Materiały prasowe
Maserati MC20

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, dostarczy marce Maserati mapy, oprogramowanie nawigacyjne oraz usługi connected dla całkowicie nowego, samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego Maserati Intelligent Assistant (MIA).

Posiadacze modeli wkrótce dostępnych na rynku - Ghibli, Levante i Quattroporte - będą pierwszymi, którzy skorzystają z szerokiej gamy funkcji oferowanych przez firmę TomTom, w tym m.in. IQ Maps, traffic, usługi nawigacyjne, przewidywanie destynacji oraz interfejs użytkownika klasy premium. Ghibli, Levante i Quattroporte pojawią się na drogach w październiku, a pozostałe modele, takie jak niedawno zaprezentowany Maserati MC20, w roku 2021.

REKLAMA

Maserati MC20Materiały prasowe
Maserati MC20

- Cieszymy się, że nasza nawigacja klasy premium będzie teraz dostępna w ekskluzywnych, sportowych samochodach Maserati - powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. - Kierowcy Maserati będą korzystać z bezproblemowej łączności i automatycznej aktualizacji map, aby mogli łatwo dotrzeć do celu podróży.

Samochodowy system informacyjno-rozrywkowy MIA obejmuje pełny pakiet usług TomTom w zakresie nawigacji oraz dostarczania informacji o ruchu drogowym. Jedną z nich jest TomTom EV, która pokazuje punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz ich dostępność, co przyda się kierowcom elektrycznych pojazdów z linii Folgore, zapowiadanych na 2021 r.

Nowością w samochodach Maserati jest dynamiczne mapowanie zasięgu, które pomoże prowadzącym pojazd w wizualizacji jego zasięgu poprzez wyświetlenie na mapie, jak daleko mogą jechać. Jeśli poziom naładowania akumulatora lub paliwa w samochodzie jest niewystarczający, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego, kierowca zostanie o tym poinformowany przez ostrzeżenie na ekranie i skierowany do punktu ładowania lub stacji paliw.

Przewidywanie celu podróży to kolejna nowa funkcja, która pozwala systemowi nauczyć się, kiedy wybrać odpowiedni moment, aby dostarczyć kierowcy wskazówek dotyczących jednego z jego ulubionych miejsc.

Zintegrowane rozwiązanie firmy TomTom będzie wyświetlane zarówno na konsoli środkowej, jak i na panelu przyrządów. Użytkownik może dostosować interfejs do własnych preferencji. To podejście oznacza, że system MIA może wyświetlać na panelu przyrządów pojazdu wskazówki dotyczące pasa ruchu i zakrętu, a także informacje o fotoradarach, ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach. Dzięki tej funkcji kierowca może skupić się na drodze.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA