Maserati wypuści SUV-a

Skoro zrobiło to Porsche, wypuszczając na rynek Cayenne i Macana, które odnoszą duże rynkowe sukcesy, to czemu nie miałoby zrobić tego również Maserati? Testy już trwają.

Kto nie ma w ofercie SUV-a, ten się nie liczy. Taka zasada powoli zaczyna rządzić światem motoryzacji, który musi podążać za modą. Obserwujemy, że coraz więcej producentów nie mających nigdy w swojej ofercie takiego auta, decyduje się na jego wprowadzenie. Niestety jednak, marki o typowo sportowym charakterze, mogły mieć z tym problem, ponieważ były więźniem swojego własnego image’u. Tutaj podziękowania należą się Porsche, które wprowadzając nowe, mniej sportowe modele, naraża się odwiecznym fanom 911, ale za to otwiera światu oczy, zyskując uznanie szerszej „publiczności”.

REKLAMA

Pracę nad swoim SUV-em kończy już Bentley, a tego w wydaniu Lamborghini mogliśmy już nawet oglądać na wystawach samochodowych. Przyszedł czas także na Maserati. Decyzja o wprowadzeniu crossovera zapadła już jakiś czas temu, bo na drogach pojawił się już dość karykaturalnie wyglądający, podwyższony pojazd korzystający ze zmodyfikowanego nadwozia Ghibli jako kamuflażu.

Można się więc spodziewać, że przygotowywany przez Maserati SUV będzie konkurentem dla Porsche Macana, szczycącego się mianem najbardziej sportowego SUV-a na rynku. Dla koncernu mającego dostęp do wszelkiej technologii, jaką dysponuje Fiat i Jeep, nie trudno byłoby o zbudowanie również mniejszego crossovera. Jednak, jak twierdzi szef Maserati, Harald Wester, wprowadzenie takiego auta nie jest brane pod uwagę, gdyż nie chcą konkurować z podobnymi produktami Jeep-a czy Alfy Romeo. My uważamy, że mogłoby się to negatywnie odbić na niezachwianym jak dotąd prestiżu marki.

Maserati Levante, bo podobno ma nosić taką nazwę, ma zostać zaprezentowany światu za rok na Targach Motoryzacyjnych w Detroit i wejść do produkcji w roku następnym, 2017.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA