Maybach jako elektryczne terenowe coupe? Proszę bardzo

Maybach pokazał światu wyjątkowy koncept, zbudowany we współpracy z Virgilem Ablohem. To elektryczne terenowe coupe było inspiracją do wprowadzenia limitowanej serii limuzyny – Limited Edition Maybach by Virgil Abloh.

Project Maybach fot. materiały prasowe
Project Maybach

Od ponad stu lat Mercedes-Maybach wyznacza wzorce samochodowego luksusu i właśnie w duchu tej tradycji przebiegała współpraca Gordena Wagenera, głównego projektanta Mercedes-Benz Group AG, z Virgilem Ablohem – zmarłym w listopadzie 2021 r. artystą, architektem, dyrektorem kreatywnym, projektantem mody i filantropem. Dzięki ich wspólnej pracy powstały dwa wyjątkowe pojazdy: samochód pokazowy Project Maybach z napędem elektrycznym oraz zainspirowany tym projektem, limitowany do 150 sztuk, model specjalny Limited Edition Maybach by Virgil Abloh.

Projekt Maybach – luksus i przygoda

Projekt Maybach, zaprezentowany w grudniu 2021 r. podczas Miami Art Week w Rubell Museum w Miami to dwumiejscowe terenowe coupe z akumulatorowym napędem elektrycznym, które łączy proporcje Gran Turismo, duże koła do jazdy terenowej i efektowne doczepiane elementy. To, czego nie widać na zdjęciach, to ogromne rozmiary modelu Project Maybach. Samochód ten powstał całkowicie od podstaw. Inspiracja off-roadem przejawia się tu np. w dużych kołach z oponami o grubym bieżniku i 17-calowymi obręczami, fartuchach przeciwbłotnych i klatce bezpieczeństwa, a ponadto w czterech dodatkowych lampach, zamocowanych na potężnych wspornikach.

Project Maybachfot. materiały prasowe
Project Maybach

Bagażnik dachowy nie tylko chroni pasażerów samochodu, ale jest również wystarczająco duży, aby móc zamontować na nim namiot dachowy. Kolorystyka oparta została z kolei na ziemistej, piaskowej barwie. Nie porzucono jednak przy tym charakterystycznych elementów wzorniczych Maybacha. W nawiązaniu do typowego dwubarwnego lakierowania, boki utrzymane w beżu Colorado obejmują czarne panele nadwozia. Oprócz reflektorów i wystających świateł tylnych futurystyczny akcent stanowi również przód pojazdu osłonięty dużą szklaną taflą. Mocno ścięty dach coupé płynnie przechodzi w płaski tył, a geny Mercedesa-Maybacha nosi także chromowana listwa wkomponowana pośrodku pokrywy silnika i odpowiadająca jej listwa w szybie tylnej – z wbudowanymi światłami hamowania.

Project Maybachfot. materiały prasowe
Project Maybach

REKLAMA

Limitowany model specjalny Edition Maybach by Virgil Abloh

Model specjalny Mercedesa-Maybacha Klasy S, zainspirowany samochodem pokazowym Project Maybach, został zaprojektowany przez zespół specjalistów ds. indywidualizacji i rzemieślników z manufaktury Mercedes-Maybach w Sindelfingen. Nadwozie w pełni wyposażonej Limuzyny S 680 wyróżnia się dwubarwnym lakierowaniem specjalnym, stworzonym specjalnie dla pojazdu Project Maybach. Podczas gdy górna część nadwozia jest lakierowana w połyskującej czerni obsydianu, część dolna, boki i specjalne kute obręcze kół pokryto lakierem w kolorze piaskowym.

Edition Maybach by Virgil Ablohfot. materiały prasowe
Edition Maybach by Virgil Abloh

Kunszt rzemieślniczy widoczny jest również we wnętrzu pojazdu, gdzie zastosowano identyczną, dwubarwną kolorystykę. Układ czterech foteli, kierownicę, dolną część deski rozdzielczej i podsufitkę wykończono skórą nappa w kolorze czarnym i piaskowym oraz ozdobiono piaskowymi listwami dekoracyjnymi. Czarne dywaniki zdobi lamówka ze skóry w kolorze piaskowym i wyhaftowane logo Mercedes-Maybach. Dla podkreślenia wizerunku auta ramy okienne polakierowano w kolorze czarnym, a specjalne logo Mercedes-Maybach i Virgila Abloha wygrawerowano na środkowej części konsoli środkowej w kolorze czarnym fortepianowym oraz na tylnej tapicerce, listwach progowych i zagłówkach.

Edition Maybach by Virgil Ablohfot. materiały prasowe
Edition Maybach by Virgil Abloh

Wszyscy klienci otrzymują wykonaną na zamówienie skrzynkę, pokrytą skórą nappa w kolorze piaskowym oraz ozdobioną logo Mercedes-Maybach i Virgila Abloha. W tej skrzynce prezentowej umieszczono replikę pojazdu w skali 1:18, dwa kluczyki samochodowe i karabińczyk. Ponadto klienci dostają w prezencie specjalny pokrowiec na samochód z logo Mercedes-Maybach i Virgila Abloha.

REKLAMA