REKLAMA

Mazda 2 po face liftingu

Mazda 2 przeszła właśnie kilka kosmetycznych zmian w ramach odświeżenia oferty. Auto otrzyma też napęd na cztery koła. Niestety nie u nas.

Mazda 2 po face liftingu Materiały prasowe
Mazda 2 po face liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Czwarta generacja Mazdy 2 jest na rynku już od pięciu lat. Przyszedł więc czas na przeprowadzenie face liftingu dla podtrzymania niezłej sprzedaży miejskiego modelu. Modyfikacji uległ zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wyposażenie samochodu.

Zacznijmy od tego, że odświeżona Mazda 2 zadebiutuje na razie wyłącznie na rodzimym rynku japońskim. Z kolei my będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i zaczekać aż do początku 2020 roku, by móc pomyśleć o zakupie modelu po face liftingu.

Ciekawostką jest też fakt, że wraz z premierą zmian w Mazdzie 2, japoński oddział Mazdy zdecydował o zmianie nazwy modelu, dotychczas znanego tam jako Demio. Teraz ujednolicono nazewnictwo i wszędzie model ten będzie już Mazdą 2. Z kolei w USA auto sprzedawane jest jako... Toyota Yaris Hatchback.

Zobacz także: Lotus Evija - najmocniejszy hipersamochód świata

REKLAMA

REKLAMA

Mazda 2 po face liftingu Materiały prasowe
Mazda 2 po face liftingu

Mazda 2 – wygląd

Jeśli chodzi o stylistykę, już na pierwszy rzut oka widać, że Mazda 2 po face liftingu zyskała bardziej wyrazisty i dojrzały wygląd, zwłaszcza w przedniej części. Patrząc od frontu, widać rysy dużej Mazdy 6, połączone z akcentami typowymi dla nowej Mazdy 3.

Tak czy inaczej, „dwójka” znów wygląda bardzo dobrze i pod względem stylu wyznacza dla konkurencji wysoki poziom. Akcentem podkreślającym „ambicje” Mazdy 2 są 16-calowe felgi, wykończone na wysoki połysk.

Mazda 2 - wnętrze i wyposażenie

W kabinie odświeżonej Mazdy 2 znajdziemy kilka nowych elementów, ale przede wszystkim producent przyłożył dużą wagę do poprawienia wyciszenia wnętrza. To ma być wreszcie na poziomie, do jakiego aspiruje japońska marka.

Zmieniono fotele, na wygodniejsze i bardziej ergonomiczne, regulowane w sześciu płaszczyznach. Dla większego komfortu dodano natomiast takie elementy, jak opcjonalne podgrzewanie koła kierownicy czy samościemniające się lusterko wsteczne.

Zobacz także: BMW M5 Touring z silnikiem V12 McLarena F1

REKLAMA

Mazda 2 po face liftingu Materiały prasowe
Mazda 2 po face liftingu

Pod względem wyposażenia w nowoczesne systemy, znajdziemy tu z kolei aktywny tempomat z czujnikiem radarowym, LED-owe reflektory z opcjonalnym systemem adaptacyjnym, układ rozpoznawania znaków drogowych czy system kamer 360 stopni i asystenta pasa ruchu.

Modyfikacjom uległo też zawieszenie, które ma teraz lepiej wybierać nierówności drogi oraz system G-Vectoring Control Plus, skuteczniej czuwający nad stabilizacją toru jazdy miejskiej Mazdy.

Na koniec napęd i silniki. O ile w Europie Mazda 2 będzie wciąż napędzana na przednią oś, a silnik to 1,5-litrowy motor benzynowy o mocy 75 lub 90 koni mechanicznych, tak na rynku japońskim Mazda 2 będzie dostępna także z napędem na wszystkie koła i 1,8-litrowym dieslem. Taka ciekawostka.

Jak wspomnieliśmy, w Europie mini Mazda pojawi się dopiero na początku przyszłego roku, natomiast w Japonii sprzedaż rozpocznie się w połowie września.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA