REKLAMA

Mazda 3 TCR z mocą 350 KM

Mazda wkracza do rywalizacji w wyścigach samochodowych z nowym modelem. Mazda 3 TCR na tory wyjedzie w styczniu 2020 roku.

Mazda 3 TCR Materiały prasowe
Mazda 3 TCR
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda Motorsports zaprezentowała najnowszy element swojego programu sportów motorowych. Jest nim nowy samochód wyścigowy – Mazda 3 TCR. Ten wyścigowy pojazd wyruszy na podbój torów wyścigowych w ramach cyklu IMSA Michelin Pilot Challenge 2020, zaczynając od startu w czterogodzinnym Endurance Challenge, który jest częścią weekendowego wyścigu Rolex 24 w Daytona pod koniec stycznia 2020 r.

Nowa Mazda 3 pokazana nie tak dawno temu, ma bardzo wyrazisty design, który jak się okazuje, świetnie prezentuje się również w wersji wyczynowej. Zgodnie z założeniami studia Mazda Design America w Irvine w Kalifornii, projektanci spędzili wiele godzin dbając o to, by aerodynamika Mazdy 3 TCR była zgodna ze wszystkimi przepisami TCR i współgrała z gładkimi liniami nadwozia Nowej Mazdy 3.

- Seria wyścigowa TCR stanowi dla nas doskonałą okazję do zaprezentowania Nowej Mazdy 3 i zapewnienia naszym klientom dodatkowej możliwości uczestniczenia w rywalizacji sportowej samochodami Mazdy – powiedział Masahiro Moro, prezes i dyrektor generalny Mazda North American Operations.

- Od kilku sezonów czekaliśmy na możliwość powrotu do serii IMSA Michelin Pilot Challenge i wszyscy w Mazdzie jesteśmy bardzo podekscytowani, że stanie się to właśnie w 2020 r. Z niecierpliwością oczekujemy sukcesu Mazdy 3 TCR w seriach IMSA, SRO Americas i w mistrzostwach TCR na całym świecie – dodaje John Doonan, dyrektor Mazda Motorsports.

Zobacz także: Tesla oficjalnie w Polsce. Znamy ceny

REKLAMA

REKLAMA

Mazda 3 TCR Materiały prasowe
Mazda 3 TCR

Mazda3 TCR będzie napędzana przez czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, dysponujący mocą 350 KM. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni biegów, sterowanej łopatkami.

Opracowana i wspierana przez Long Road Racing, producenta samochodu Global Mazda MX-5 Cup, Mazda3 TCR posiada homologację pozwalającą na udział w 36 cyklach mistrzostw TCR rozgrywanych na całym świecie.

Mazda 3 TCR będzie walczyć ze sporą liczbą mocnych rywali. W mistrzostwach samochodów turystycznych stanie w szranki m.in. z Volkswagenem Golfem GTI, Hondą Civic Type R, Renault Megane RS, Subaru WRX Sti czy Hyundaiem Velosterem N.

Cena bazowa Mazdy3 TCR będzie wynosiła 175 tys. dolarów amerykańskich, czyli około 700 tys. złotych.

Zobacz także: rewolucyjny Volkswagen ID.3 już jest!

REKLAMA

Mazda 3 TCR Materiały prasowe
Mazda 3 TCR

Mazda i wyścigi

Mazda Motorsports prowadzi najbardziej przekrojowy program wyścigowy spośród wszystkich producentów samochodów na świecie. Program ten nazwany The Mazda Road to 24 (#MRT24) oferuje liczne stypendia, które pozwalają kierowcom wspiąć się po szczeblach kariery wyścigowej zaczynając od serii Global MX-5 Cup, a kończąc na zespole Mazda Team Joest.

W różnych imprezach wyścigowych organizowanych weekendowo na terenie Ameryki Północnej, Mazdy stanowią najliczniejszą grupę samochodów na listach startowych. Szczegóły znajdują się na stronie MazdaMotorsports.com, na koncie Twitterowym @MazdaRacing oraz na profilach Mazda Motorsports na Instagramie i Facebooku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA