Mazda CX-5 - oficjalne zdjęcia

Mazda CX-5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 120 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

CX-5 to pierwszy przedstawiciel gamy nowej generacji Mazdy, w której na szeroką skalę stosowane będą rozwiązania bazujące na technologii Skyactiv, a także motyw projektowy "KODO - Dusza Ruchu".

Model CX-5, będzie stopniowo wprowadzany na światowe rynki od początku 2012 r. Mazda CX-5, korzystająca z rozwiązań technologicznych Skyactiv, w skład których wchodzą najnowsze silniki benzynowe i diesla Mazdy oraz ręczne i automatyczne skrzynie biegów, karoseria i podwozie, gwarantujące precyzyjne reakcje i komfort prowadzenia, a także dbałość o środowisko i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wśród silników, w które wyposażona zostanie Mazda CX-5 przeznaczona na rynki europejskie, znajdzie się silnik benzynowy Skyactiv-G 2.0 oraz silnik wysokoprężny Skyactiv-D 2.2 dostępny w wersjach "Standard Power" oraz "High Power". Każdy z silników charakteryzuje się rekordowym stopniem sprężania wynoszącym 14:1, który zapewnia niezrównaną wydajność. Mazda dołożyła również starań, aby kompaktowy SUV miał doskonałe parametry ekologiczne: docelowa emisja CO2 dla modelu z silnikiem Skyactiv-D 2.2 wynosi poniżej 120 g/km.

Jest to także pierwszy model produkcyjny, w którym zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy: "KODO - Dusza Ruchu", którego zapowiedzią były modele koncepcyjne Mazda Shinari oraz Mazda Minagi.

Podczas Salonu we Frankfurcie na stoisku Mazdy oprócz CX-5 zostanie zaprezentowana Mazda3 w wersji po faceliftingu. Model ten charakteryzuje się niższą emisją CO2, bardziej sportową dynamiką jazdy, zmianami w wykończeniu wnętrza i stylizacji zewnętrznej samochodu oraz jeszcze wyższą jakością wykonania.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA