Mazda CX-5 w wersji siedmioosobowej

Japoński producent oferuje siedmioosobowego SUV-a CX-9. To jedyny model w ofercie, który pomieści tylu pasażerów. Za kilka miesięcy dołączy do niego specjalna wersja modelu CX-5. 

Mazda CX-5
Mazda CX-5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 126 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Źródła z Kraju Kwitnącej Wiśni donoszą, że siedmioosobowa Mazda CX-5 zadebiutuje w Japonii, a następnie trafi na kolejne rynki. Producent nie zdradza na tym etapie żadnych szczegółów technicznych. Nie wiemy, czy nowy model zostanie przedłużony żeby pomieścić dodatkowe dwie osoby.

Może się skończyć na tym, że producent dołoży dwa niewielkie fotele, które pomieszczą dzieci. Model będzie konkurował z land Roverem Discovery Sport, który jest podobnych rozmiarów, a pomieści siedem osób na pokładzie.

REKLAMA

Auto zadebiutuje na rynku jeszcze przed końcem tego roku. Pod maskę trafią te same silniki, co w pięcioosobowej wersji CX-5, wliczając do tego silniki SkyActiv-G o pojemności 2,0 i 2,5-litra. Nie zabraknie jednostki wysokoprężnej SkyActiv-D o pojemności 2,2-litra.

Najnowsza odsłona Mazdy CX-5 zadebiutowała pod koniec zeszłego roku. Samochód zjeżdża z taśm produkcyjnych japońskiej fabryki w Ujina, a sprzedaż ruszyła na przełomie roku. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w lutym. Mazda liczy na to, że w samej Japonii sprzeda co najmniej 2,5 tysiąca egzemplarzy miesięcznie.

Zobacz także:
REKLAMA