Mazda CX-60 zdobywa 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowa Mazda CX-60 otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP, uzyskując 91% w kategorii bezpieczeństwa dzieci i 88% w kategorii bezpieczeństwa dorosłych pasażerów.

Mazda CX-60 materiały prasowe
Mazda CX-60
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 229 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ponadto, Mazda CX-60 otrzymała imponujący wynik 89% w kategorii Ochrony Najbardziej Narażonych Uczestników Ruchu (pieszych i rowerzystów). Nowy, flagowy SUV Mazdy uzyskał maksymalną liczbę punktów za wyniki testów zderzeniowych symulujących udział małych pasażerów w wieku 6 i 10 lat, zarówno w przypadku zderzenia czołowego, jak i bocznego. W obszarze Bezpieczeństwa Dzieci, prawidłowy montaż fotelików dziecięcych – CRS Installation Check – również otrzymał maksymalne oceny, co doprowadziło do uzyskania doskonałego łącznego wyniku 91%.
Przy maksymalnych ocenach w testach zderzenia bocznego i dobrym poziomie ochrony potwierdzonym w teście zderzenia ze sztywną barierą o pełnej szerokości, znaczący jest również wynik 88% w kategorii Bezpieczeństwa Dorosłych Pasażerów. Zarówno w teście uderzenia taranem, jak i – bardziej dotkliwym – uderzenia bocznego w słup, ochrona wszystkich newralgicznych obszarów ciała była dobra, co zaowocowało uzyskaniem maksymalnego wyniku w tej części oceny.

Nowa Mazda CX-60 uzyskała imponujący wynik 89% w kategorii Ochrony Najbardziej Narażonych Uczestników Ruchu. Odpowiednia skuteczność autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) sprawiła, że wynik ten jest jednym z najlepszych wśród wszystkich pojazdów, testowanych ostatnio przez Euro NCAP.

Nowa Mazda CX-60 wypadła imponująco we wszystkich czterech kategoriach testów Euro NCAP:

  • Bezpieczeństwa Dorosłych Pasażerów – 88%
  • Bezpieczeństwa Dzieci – 91%
  • Ochrony Najbardziej Narażonych Uczestników Ruchu Drogowego – 89%
  • Asystentów Bezpieczeństwa – 76%

 

Zobacz również:
REKLAMA