Mazda CX-8 - trzy rzędy siedzeń

W sieci pojawił się pierwszy teaser Mazdy CX-8. Potężny SUV pomieści w kabinie trzy rzędy siedzeń, ale na początek będzie dostępny wyłącznie na rynku japońskim. 

Mazda CX-8
Mazda CX-8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda CX-9 była do niedawna sprzedawana w Europie, ale nie oferowano tego modelu dla klientów z Kraju Kwitnącej Wiśni. To oznacza, że na rynku japońskim nie oferowano modelu z trzema rzędami siedzeń. Niedługo sytuacja się zmieni za sprawą modelu CX-8, którego premierę zaplanowano jeszcze przed końcem tego roku.

REKLAMA

W sieci pojawiło się pierwsze, oficjalne zdjęcie prezentujące kabinę. Możemy zauważyć, że znajdują się tam trzy rzędy siedzeń i sześć foteli, ale wiadomo już, że samochód pojawi się także w odmianie siedmioosobowej.

Rozstaw osi modelu CX-9 wynosi 2930 mm i jest identyczny jak w CX-8. Poza tym nadwozie modelu przeznaczonego na japoński rynek będzie krótsze o 175 mm, węższe o 129 mm, a do tego niższe o 17 mm. Mimo tego samochód będzie trochę większy od modelu CX-5.

Pod maską modelu CX-8 pojawi się jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 litra połączona z sześciobiegowym automatem. Dane techniczne czterocylindrowego silnika Skyactiv-D nie są jeszcze znane, ale możemy się spodziewać osiągów w przedziale 150-173 KM. Co ciekawe, ten sam silnik pojawi się także pod maską modelu CX-5 szykowanego na rynek amerykański. Będzie to pierwszy diesel Mazdy na tamtym rynku.

Na początek model CX-8 trafi wyłącznie na rodzimy rynek, ale możliwe, że za jakiś czas producent zmieni zdanie i wprowadzi SUV-a z trzema rzędami siedzeń na inne kontynenty.

Zobacz także:
REKLAMA