Mazda MX-30 z lepszym dźwiękiem i ładowaniem

Mazda MX-30 to pierwszy w pełni elektryczny model marki. Samochód przeszedł właśnie kilka ulepszeń i w tej wersji trafi do salonów w Polsce już w lipcu tego roku.

Mazda MX-30 facelift 2022 fot. materiały prasowe
Mazda MX-30 facelift 2022

Mazda MX-30 z rocznika modelowego 2022 przeszła kilka zmian, które mają na celu poprawę działania najważniejszych funkcji, w tym wydajności ładowania i funkcjonalności zasilania. Ale to także poprawione brzmienie układu napędowego silnika elektrycznego oraz wprowadzenie nowych opcji kolorystycznych nadwozia i wykończenia wnętrza.

Mazda MX-30 – lepsze ładowanie

Aktualizacje techniczne Mazdy MX-30 z rocznika 2022 sprawiają, że ma być ona łatwiejsza w obsłudze. Ładowarka pokładowa obsługuje teraz trójfazowe ładowanie prądem przemiennym o mocy 11 kW, a wydajność szybkiego ładowania prądem stałym została poprawiona poprzez zwiększenie maksymalnej mocy, jaką może przyjąć pojazd, z 40 do 50 kW. Pozwala to na skrócenie czasu szybkiego ładowania prądem stałym o sześć minut i w optymalnych warunkach zająć ma to teraz do 30 minut.

Mazda MX-30 facelift 2022fot. materiały prasowe
Mazda MX-30 facelift 2022

Mazda MX-30 – lepsze brzmienie

Dźwięk emitowany przez silnik elektryczny e-Skyactiv EV Mazdy MX-30 z rocznika 2022 jest tak skonfigurowany, żeby pomagać kierowcy w podświadomym rozpoznaniu poziomu momentu obrotowego generowanego w danej chwili przez jednostkę napędową. W przypadku modelu 2022 częstotliwość dźwięku została zoptymalizowana tak, aby była podobna do pozostałych dźwięków słyszanych podczas jazdy, takich jak szum kół i wiatru – dzięki temu kierowca może w naturalny sposób rozpoznać wielkość momentu obrotowego, bez poczucia, że dźwięk jest nienaturalny.

REKLAMA

Mazda MX-30 – więcej kolorów

Oprócz istniejących do tej pory zestawień kolorystycznych wnętrza, Modern Confidence (biały) i Industrial Vintage (brązowy), Mazda MX-30 wprowadza nową, całkowicie czarną wersję wykończenia Urban Expression, która ma nadać bardziej wyrazisty styl. Nowe, czarne wnętrze, ożywiają jednak szare i białe akcenty na tapicerce oraz ciemnobrązowe, korkowe wykończenia konsoli środkowej i uchwytów drzwi.

Mazda MX-30 facelift 2022fot. materiały prasowe
Mazda MX-30 facelift 2022

Liczba zestawień wielotonowych została zwiększona do czterech, a w ofercie łączonych kolorów pojawiły się nowe lakiery: czarny Jet Black zestawiony ze srebrnym wykończeniem słupków oraz nowy dla Mazdy, piaskowy Zircon Sand inspirowany piaskiem cyrkonowym, mającym nawiązywać do dziedzictwa Mazdy w produkcji form odlewniczych. Ponadto, obecny dotychczas wielotonowy schemat koloru nadwozia Soul Red Crystal jest teraz połączony z całkowicie czarną górną częścią karoserii, dla bardziej dynamicznego wyglądu.

Polscy dealerzy Mazdy przyjmują już zamówienia na tak zmodyfikowaną Mazdę MX-30, w cenie od 145 900 zł za dobrze wyposażoną wersję Prime-Line. Pierwsze egzemplarze tego modelu pojawią się w salonach jeszcze w lipcu 2022 r.

 

REKLAMA