Mazda MX-5 RF zadebiutuje w Europie

Najnowsza odmiana Mazdy MX-5, czyli wersja RF, wyglądem przypomina połączeniu samochodu typu targa i fastback. Znamy ją od kilku miesięcy ale dopiero niedługo będzie miała swój debiut na Starym Kontynencie - zobaczymy ją po raz pierwszy na festiwalu w Goodwood.

Mazda
Mazda MX-5 RF
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód, oczywiście w momencie zamknięcia dachu, wygląda niemal identycznie jak normalna odmiana roadster. Wyróżnia ją jedynie twardy dach, zamiast materiałowego, który dodatkowo poprowadzono 5 mm niżej. Wersja RF będzie miała takie samo wyposażenie oraz identyczne silniki jak roadster.

Dach w modelu RF jest bardzo specyficzny. Podczas jego składania panele, które normalnie znajdują się nad głową kierowcy, oraz tylna szyba chowają się we wnęce za plecami kierowcy. Nieruchome pozostają jednak pałąki znajdujące się po bokach foteli, na które po złożeniu dachu nasuwa się pokrywa.

Kiedy debiut? Samochód poznaliśmy z początkiem roku, Mazda pokazała auto na salonie samochodowych w Nowym Jorku, ale dopiero teraz będzie możliwość zobaczenia auta na żywo w Europie. Oczywiście jeżeli mamy kupione bilety na coroczny festiwal prędkości w angielskim Goodwood, który będzie miał miejsce w dniach 23-26 czerwca tego roku.

Zobacz także:
REKLAMA