Mazda MX-5 - pojawi się wersja MPS

Prezentacji Mazdy MX-5 RF z twardym dachem towarzyszyły spekulacje na temat pojawienia się na rynku wersji z turbodoładowanym silnikiem. Tak jak wcześniejsze inne mocne Mazdy, także MX-5 otrzyma prawdopodobnie dopisek MPS w nazwie.

Mazda MX-5 RF
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku zaprezentowano Mazdę MX-5 z twardym, zamykanym elektrycznie dachem. I chociaż było to zapowiadane od wielu miesięcy, japoński producent zaskoczył świat pokazując swoją wizję na samochód typu roadster-coupe. Dach składa się z trzech części, dwóch ruchomych i jednej stałej - rozwiązanie podobne do tego stosowanego w Porsche 911 Targa. I tak jak tam, tutaj też po otwarciu dachu otrzymujemy samochód typu targa, nie prawdziwego roadstera. Czyni to z tej wersji nadwoziowej całkowicie nowy samochód.

REKLAMA

Jakby tego było mało, oliwy do ognia dolał pracownik Mazdy, który w rozmowie z mediami podał, że jest szansa aby w przyszłości pojawiła się także wersja MPS obu odmian nadwozia MX-5. Symbolem MPS oznaczane są najmocniejsze modele Mazdy. W MX-5 możemy spodziewać się silnika z turbodoładowaniem o mocy 180-200 KM.

Na razie jednak do wyboru pozostają dwie jednostki napędowe: 1.5 (131 KM) oraz 2.0 (160 KM).

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA