REKLAMA

Mazda MX-5 w edycji „100” już w Polsce

W polskiej sieci sprzedaży Mazdy pojawił się model Mazda MX-5 „100”, który powstał dla uczczenia 100-lecia marki. Znamy cenę wyjątkowej wersji.

Mazda MX-5 Materiały prasowe
Mazda MX-5 "100"
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda MX-5 jest najchętniej wybieranym dwumiejscowym roadsterem na świecie. Od początku sprzedaży, który miał miejsce w 1989 roku, na drogi wyjechało ponad milion sztuk czterech generacji tego modelu.

REKLAMA

Ubiegły rok był dla Mazdy MX-5 rekordowy również w Polsce – do klientów trafiło bowiem łącznie 256 egzemplarzy w odmianach Soft Top i RF, w tym 47 z limitowanej wersji 30th Anniversary, powstałej na 30-lecie modelu.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Teraz do sprzedaży w Polsce wchodzi wersja specjalna Mazdy MX-5 nazwana „100”. Wyróżnia się ona, niedostępną dotychczas na naszym rynku, burgundową skórzaną tapicerką foteli i wykończeniem deski rozdzielczej oraz boczków drzwi w tym samym kolorze.

Z zewnątrz wersję „100” Mazdy MX-5 rozpoznać można m.in. po czarnych felgach BBS o średnicy 17 cali, wykonanych z kutego aluminium, a także nakładkach na lusterka boczne w kolorze Piano Black oraz – tylko w wersji RF – dachu typu TwinTone z centralną częścią w kolorze czarnym.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Mazda MX-5 „100” - napęd i wyposażenie

Mazda MX-5 „100” dostępna jest z silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 184 KM, połączonym z manualną skrzynią biegów dla wersji Soft Top i RF lub z sześciostopniową przekładnią automatyczną w przypadku nadwozia RF.

Samochód w edycji specjalnej można zamówić w jednym z czterech lakierów nadwozia, w tym w nowym kolorze Polymetal Gray, który po raz pierwszy pojawił się w zeszłym roku w nowej Mazdzie 3.

W skład wyposażenia seryjnego Mazdy MX-5 „100” wchodzą m.in.

  • reflektory matrycowe LED,
  • kamera cofania,
  • mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD),
  • podgrzewane fotele,
  • system nawigacji Mazda,
  • obsługa Apple Car Play i Android Auto.

Ceny Mazdy MX-5 „100” z nadwoziem Soft Top zaczynają się od 149 900 zł, natomiast wersja RF startuje od poziomu 159 900 zł.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA