Mazda MX-5 z napędem AWD?

Czteronapędowa Mazda MX-5 może stać się rzeczywistością. O sekretach zdradził serwisowi Car Advice, Tetsushi Marutani - jeden z menedżerów Mazdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Mazda MX-5 jest świetnym, małym roadsterem, który daje mnóstwo frajdy z jazdy. Chętnie "zamiatający" tył oraz lekkie nadwozie to od lat sprawdzony przepis na sportowe auto Mazdy. Teraz jednak wszystko może się zmienić, bo do japońskiego roadstera może trafić napęd AWD.

REKLAMA

Tetsushi Marutani, menedżer zajmujący się zespołami napędowymi w Maździe, powiedział w wywiadzie dla Car Advice: "Nie ma wątpliwości, że napęd AWD jest dobry po wieloma względami, ale napędzana tylko jedna oś jest konstrukcją tańszą i lżejszą. Musimy jeszcze rozważyć wiele czynników, bowiem auto musi dawać frajdę z jazdy. Niemniej, MX-5 z napędem AWD byłaby doskonała".

Zapytany o termin wdrożenia nowego rodzaju napędu nie zdradzał żadnych szczegółów, ale napomknął, że może się to wydarzyć w ciągu pięciu lat. "Pracujemy nad nowymi modelami, m.in. crossoverem, który będzie miał napęd na cztery koła i to są nasze priorytety".

Mazda MX-5 na polskim rynku występuje z dwoma silnikami: 1.5 SKY-G 131 KM oraz 2.0 SKY-G 160 KM. Ceny zaczynają się od 89 900 zł za silnik 1.5 w wersji wyposażenia SKYENERGY.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA