[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.0

Mazda RX-9 – z napędem hybrydowym

Mazda, Shinari, Paryż 2010 Mazda Shinari

Zgodnie z tradycją, pod maskę kolejnego RX-a trafi silnik Wankla. Tym razem, zgodnie z obowiązującymi eko-trendami, będzie on wspierany przez jednostkę elektryczną. Mazda chce wykorzystać w tym celu rozwiązania napędu hybrydowego Toyoty. Jednak w przeciwieństwie do innych hybryd, w których jednostka elektryczna może sama napędzać auto, w przypadku RX-9 byłaby tylko dopalaczem - zwiększającym moc i zasięg auta. Hybrydowy układ ma mieć w sumie ok 300 KM mocy. Co więcej, auto ma być mniejsze od swojego poprzednika - modelu RX-8. Mówi się, że przy jego budowie zostanie wykorzystana płyta podłogowa modelu MX-5.

Producent nie pokazał jeszcze projektu nadwozia, ale wiadomo, że będzie nawiązywał do pięknego konceptu Shinari, który zaprezentowano w ubiegłym roku w Paryżu. Premiera RX-9 zaplanowana jest na rok 2013.

źródło: MotorTrend

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij