Mazda RX-VISION Concept - powrót do Wankla

Ostatnim modelem Mazdy z silnikiem Wankla był RX-8. Teraz jest szansa na powrót wysokoobrotowej "wiertarki". W Tokio zaprezentowano Mazdę RX-VISION Concept.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mazdę RX-VISION Concept w Tokio opisano jako "wizję przyszłości, którą przekształcimy w rzeczywistość". Ten koncept to tylnonapędowy, sportowy model japońskiego producenta, odzwierciedlający ideologię KODO.

REKLAMA

Przód modelu RX-Vision to typowy dla tej marki grill, wąskie reflektory znane z nowej "MX-5" oraz maska z agresywnymi przetłoczeniami. Tył to dwie pojedyncze końcówki wydechu oraz dyfuzor. Wnętrze jest bardzo studyjne i wątpliwe, czy w takiej formie pojawi się w aucie drogowym. Bardzo minimalistyczna deska, aluminiowy, krótki lewarek skrzyni biegów oraz kierownica, przypominającą tę z Mustanga oraz trzy proste zegary - wszystko przejrzyste i piękne.

Jednak najciekawsze w tym samochodzie znajdziemy pod maską. Tam, Mazda zamontowała silnik Wankla w technologii SKYACTIV-R. Nie podano ani słowa o osiągach, ale japońska marka twierdzi, że "nigdy nie zaprzestała rozwijać silnika rotacyjnego". Możemy się więc spodziewać prawdziwe rewelacji, o ile RX-Vision Concept wejdzie do produkcji seryjnej.

My chcemy to auto zobaczyć w salonach obok MX-5 i innych modeli Mazdy. A jakie jest wasze zdanie?

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA